Autor Zpráva
janbarasek
Profil
Ahoj,
rád bych vytvořil nějaký jednoduchý editor, ve kterém půjdou snadno editor CSS styly, aby jednoho dne sloužil třeba jako debugger pro začínající kodéry. Na začátek bych rád podotknul, že jsem v JavaScriptu tak trochu "lama", takže mi prosím i tak raďte. Obecné principy programování chápu, jen JS má trochu jinou syntaxi, než jsem zvyklý na př. z PHP nebo C++.

Jde o to, že editor funguje téměř jak má, tj.
- vyberu si objekt, který chci stylovat (buď na něj přímo kliknu, nebo v levé části stránky je souhrnný "inspektor objektů")
- nastavím si "manuální styly", nebo použiji rychlé automatické volby
- během pár okamžiků se vše provede v grafickém režimu

Můj problém je ale v tom, když chci přidat nový (další) objekt do projektu, abych se neomezoval jen na jeden jediný. Všechny objekty ukládám do pole "object_list", kde index pole uvádí pomocné ID (jak je v projektu objekt reprezentován) a hodnota uvádí jeho typ (zatím jen čtverec/obdélník nebo kruh), vlastnosti objektů jsou ve dvojrozměrném poli s názvem "settings_list", a tady nastává můj problém.

Zkuste si přes levý panel kliknout na "NEW OBJECT" a následně nějaký vytvořte, u mě to generuje chybovou hlášku: "Uncaught TypeError: Cannot set property 'bc' of undefined". Vůbec nevím co tomu je, vždyť to pole existuje (kdyby neexistovalo, tak bych nemohl měnit ani defaultní objekt (který je vytvořený už při spuštění "programu").

Online demo: http://editor.vikitron.com
Trochu mimo téma, ale taky by Vás to mohlo zajímat:
Editor uvolňuji jako Open-Source, zdrojáky si můžete stáhnout a předělat. Přidávání nových funkcí ale nedělejte sami, protože mám v plánu, udělat z toho kompletní centrálu na práci s CSS (zejména návrh stylů a jejich chování). Zdá se mi, že tento editor je daleko rychlejší, než kdybych měl vše psát v kódu ručně a styly takto složitě zkoušet. Jinak má editor zabudované bonusové funkce na provádění hromadných akcí (na př. aby byla výška = šířce => čtverec). Brzy také přidám podporu CSS3 animací, aby se přes to dalo snadno navrhovat téměř cokoli, co CSS3 zvládne. Export vygenerovaných zdrojáků bude taky, beru to jako samozřejmost. Zatím to berte jen jako můj pokus.
PS: Snad Vám to bude fungovat, testoval jsem to jen v nejnovějším Chromu a Firefoxu a vše bylo OK. IE nemám jak otestovat (jsem na Linuxu).
juriad
Profil
http://kod.djpw.cz/qkeb
Nesmíš indexovat prvek pole mimo rozsah (můžeš, ale vrátí to undefined). Nejspíš chceš přidat jeden prvek na konec (funkce push).
Asociativní pole (tedy případ, kdy index není číslo) je v JS objekt se syntaxí {klíč: hodnota, ...}.
Místo konstruktoru new Array použij závorky [...]

Těch problémů je tam hromada. Nesnaž se využívat své znalosti z jiných jazyků u JS. Je dost jiný.
Kubo2
Profil
<mimo-témy čiastočne>
janbarasek:
Editor uvolňuji jako Open-Source, zdrojáky si můžete stáhnout a předělat.
Používaš k tomu projektu nejaký verzovací systém (Git atp.)? Máš to nahrané na nejakom centrálnom/vzdialenom serveri toho verzovacieho systému (napr. GitHub)? Osobne sa mi veľmi nechce manuálne si sťahovať všetky zdrojáky, ktoré sú k fungovaniu projektu nutné.

</mimo-témy>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0