Autor Zpráva
marek888
Profil
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli jde udělat, když kliknete na odkaz, tak aby to stisklo klávesnicové tlačítko? Předem děkuji.
1Pupik1989
Profil
Nejde. Žádný programovací jazyk nemá sílu, aby zmáčknul hardwarově klávesnici.
marek888
Profil
Já bych právě potřeboval, že kdyby uživatel klikl na odkaz, tak by to provedlo jako kdyby se zmáčklo tlačítko. Takže třeba f10. Mám hru na webu, která ze tvětšuje f10. Chtěl bych udělat, aby uživatel nemusel klikat na klávesnici na f10, ale aby klikl na odkaz, který by mu to zvětšil.
1Pupik1989
Profil
Zase ale nepotřebuješ simulovat kliknutí tlačítka, ale jen zavolat funkci. Čili na tlačítku přes událost onclick.
marek888
Profil
Díky, ale stále ještě nevím, co mám napsat dále do kódu. Hledal jsem na webu. Našel jsem OnKeyPress, ale to funguje jinak, než já potřebuji.
Joker
Profil
Místo simulování stisku tlačítka bude lepší vyvolat rovnou tu funkci zvětšení.
marek888
Profil
Já právě v té hře už mám ten full screen pomocí F10, tak mi přijde jednoduší udělat, aby mi to stisklo f10, než abych jsem se musel psát z full screenem.
joe
Profil
marek888:
Chceš simulovat stisk tlačítka, to samozřejmě lze, příklad.

Čistější samozřejmě je, když budeš mít po stisku F10 volanou nějakou funkci, kterou budeš volat i v případě, kdy uživatel klikl na odkaz.
_es
Profil
marek888:
Prepnutie prehliadača do režimu na celú obrazovku sa nedá spraviť len cez JS. Ak sa to možno v nejakom prehliadači dá, tak to bude vyžadovať aj nejaké manuálne potvrdenie návštevníka. Prehliadač neumožňuje klientským skriptom hocijako (akoby) stláčať ľubovoľné klávesy - to by sa potom dalo aj zavrieť celé okno prehliadača či skoro ľubovoľne ovládať celý počítač.

joe [#8]:
Asi si nepochopil, čo marek888 chce. Alebo vieš vyrobiť ukážku, kde JS prepne prehliadač do režimu celej obrazovky?
joe
Profil
_es:
Prepnutie prehliadača do režimu na celú obrazovku sa nedá spraviť len cez JS
Ak sa to možno v nejakom prehliadači dá,

Dá, slouží k tomu requestFullscreen

tak to bude vyžadovať aj nejaké manuálne potvrdenie návštevníka.
Jen jednou, pak si to prohlížeč pamatuje (dokud nedojde k promazání dat prohlížeče).

Ukázka.
marek888
Profil
joe:
Díky, ale stejně jsem to nějak nerozchodil, já jsem amatér v javascriptu, takže asi proto mi to nejde... Ale možný je také to, že mi to nejde kvůli tomu, že ta hra musí být nakliklá, aby se mohla zvětšit. Zde mám hru: http://zguloziste.9e.cz/flappy_bird.php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0