Autor Zpráva
Dano_V
Profil *
Mám jednoduchý skript, ktorým sa vpisuje text z inputu do divu, alebo do textarea. Veľmi sa mi páči, chcel by som to použiť, ale nazapisuje tagy. Potreboval by som upraviť, aby mi do textu, ktorý pošlem do textarea, zapísal aj tagy, aby keď to ja poštem skriptom obsah textarea do mailu, aby to tam fungovalo. Teda keď napíšem "Toto je jedna veta. <br> A toto je druhá." aby sa mi to v liste napísalo do dvoch riadkov.
<script type="text/javascript">
function copises()
{
var policko = document.getElementById('te').value;
document.getElementById('output').innerHTML = 'ty píšeš: '+policko;
}
</script>
<input  onchange="copises()" onkeyup="copises()" id="te"><br>
<br>
<textarea id="output" cols="50" rows="8">
ty píšeš: Zatiaľ nič
</textarea>

Keľ to pošlem do div-u, tam to tiež nenapíše, ale tú úlohu vykoná. V texarea ani nevykoná, ani nenapíše. Bolo by to možné tak urobiť?

Za radu ďakujem!
Str4wberry
Profil
Značka <textarea> se vyznačuje tím, že neinterpretuje HTML značky.

Vaše představa je tedy nereálná. I když zrovna zalomení řádku by udělat šlo prostým nahrazením (ukázka). Potřebujete i další značky? Potom na to musíte jít jinak.

Mimochodem, také je u <textarea> rozdíl mezi innerHTML a value: Textarea » Přístup v JavaScriptu
Marschmallow
Profil
Dano_V:
Smad Ti pomůže tenhle článek: Vlastní jednoduchý WYSIWYG editor
Dano_V
Profil *
Reagujem na Str4wberry

To by mi nevadilo, ba práve by ma jedovalo, keby textarea interpretoval značku <br>, ktorú som plánoval vpisovať. Ja som ju chcel odoslať, aby sa to interpretovalo až v dopise.

Reagujem na
Marschmallow:

S takýmto editorom som sa už stretol, volakde to mám aj v počítači, ale som nemyslel na takúto verziu. Moja predstava totiž bola taká, že vo formuláry mám veľa inputov, ale ich všetky nepotrebujem odoslať v dopise, preto som si predstavil že javaskriptom uložím iba tie, ktoré boli vybrané - spravidla 4 alebo 2 x 4, ktoré som chcel poslať do nejakého "kontajnera", odkiaľ by sa dali poslať napríklad phpmailerom do schránky. Chcel som ich kvôli prehladnosti zoskupiť, aby som vedel v dopise rozlíšiť, ktorý obsah čomu patrí.

Skúšal som do textarea postupne zapisovať skriptom obsahy jednotlivých inputov, ale ani to sa nedá, lebo mi predošlí obsah vždy vymaže.

Teda, ako vidím, moja predstava je nereálna, preto sa toho vzdávam. Ďakujem za usmernenie

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0