Autor Zpráva
drue
Profil *
Dobrý den,
potřeboval bych udělat takovou věc a nemám vůbec netuší jak toho docílit nebo začít.
Potřeboval bych na svojem webu zobrazovat nějakou informaci z jiného webu, který bohužel nemá API ani nic takového.
Řekněme, že tento text, obrázek atd... je v <div id="neco">INFORMACE</div> a já potřebuju, aby se pomocí javascriptu na ten web připojil (Našel tento div s tou informací) a tu informaci potom zobrazil u mě na webu.

Bylo by vůbec možné nějak to udělat ?
Kcko
Profil
Tato věc by se měla dělat serverou částí (např. PHP), je spousta cest jak toho docílit. Stáhnout stránku (file_get_contents / Curl), a nějakým způsobem vyzobat data (DOM, Regexpy ..)
Ten nejprimitivnější způsob by mohl vypadat takto
_es
Profil
drue:
Z bezpečnostných dôvodov je v JS zakázaný prístup k HTML obsahu z iných domén. Ak to bude sťahovať nejaký tvoj server, vo väčšom meradle, podľa rady v [#2], tak je možné, že sa to správcovi webu nebude páčiť a trebárs zablokuje prístup pre tvoj server.
Str4wberry
Profil
Pokud se data často mění, přijde mi ideální si vytvořit primitivní API v PHP, které získá data a vypíše je v JSONu, který si potom stáhne a vypíše JavaScript AJAXem.

Stačí-li jen změna jednou za čas, nabízí se vytvořit PHP skript spouštěný CRONem, který bude připravovat jakousi cache, která se jen vloží na stránku.

Postupu, kdy při každém načtení stránky bude PHP stahovat a parsovat obsah cizí stránky, bych se doporučoval vyhnout, protože značně zpomalí načítání.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0