Autor Zpráva
marek888
Profil
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak jde zvětšit hra na dálku? Mám svůj web Ukázka. Na localhostu se mi podařilo přes javascript zvětšování iframe, kterým vkládám hry. Akorát jsem uvízl na mrtvém bodu, nevím, jak zvětšit hru. Děkuji všem za odpovědi.
Str4wberry
Profil
Myslíte přepnout do fullscreenu?

Fullscreen
marek888
Profil
Str4wberry:
No, Fullscreen nemyslím, myslím, že se hra zvětší třeba o 10%, nebo třeba o 150% a tak podobně, Fullscreen už mám vyřešený ve hře.
Str4wberry
Profil
Pro zvětšení (zmenšení) jde použít transformaci scale.

Živá ukázka
marek888
Profil
Str4wberry:
No, o zvětšení mi moc nejde, zvětšení mám na pevno daný velikosti, do kterých se to zvětší a nebo zmenší. Spíš potřebuji udělat, když kliknu na tlačítko, tak se mi přes JS zvětší iframe, ale už nevím, jak mám zvětšit hru, hra zůstane pořád ve stejné velikosti jako byla předtím...
Zkoušel jsem nějak udělat, že bych nastavil velikost přes divy, stejně jako u iframe, akorát bych to dal divu hry.
Tohle jsem nemusel řešit když jsem to měl napsaný přes PHP, kde jsem napevno dal podmínku a podle té se to zvětšovalo, ale teď to předělávám, tak nevím jak na to..
quatzael
Profil
marek888:
Chápu, že někdy těžký pro začátečníky (a nejen pro ně) vyjádřit co vlastně potřebují, zvlášť když se jedná o nestandardní problém, ale Ty se vyjadřuješ tak, že opravdu není jasno co vlastně chceš.. Cituji: Chtěl bych se zeptat, jak jde zvětšit hra na dálku? ... No, o zvětšení mi moc nejde, zvětšení mám na pevno daný velikosti...

To co píšeš nemá hlavu ani patu. Z Tvýho vyjadřování, že chceš "zvětšovat hru" opravdu není jasné co chceš udělat.
Zkus se vyjádřit přesněji. A hlavně si to po sobě přečti co jsi napsal..
marek888
Profil
Dobrá, omlouvám se, tak to tu napíšu od znova, snad to bude srozumitelnější.

Mám web, na který vkládám hry přes iframe. Chtěl bych udělat třeba, když uživatel klikne na obrázek nebo na text, tak se mu hra zvětší. Měl jsem to do těď řešený přes PHP pomocí podmínek, který tu hru zvětšily, ale jediný problém s tímto použitím byl ten, že se hra přenačetla.
Chtěl bych proto to předělat aby to šlapalo přes JS. Už jsem rozjel zvětšení iframe, ale nevím jak mám stránce, ze které vkládám hru zdělit informaci, že se hra má také zvětšít.
Když kliknu na zvětšení, tak se mi zvětší pouze Iframe a hra zůstane stejně veliká.

Doufám, že je toto už srozumitelně napsané.
final_
Profil *
záleží aký typ je tá "hra"
marek888
Profil
final:
Je to hra přes javascript
final_
Profil *
Zlé vyjadrenie, záleží či je to vykreslované napr. cez canvas alebo inak
marek888
Profil
final:
Promiň, ale nevěděl jsem, co po mě chceš za info.
Hra jak jsem už psal je udělaná přes javascript. Hru zobrazuji pomocí canvas.
marek888
Profil
Já jsem se pokusil hru přej javascript zvětšit takto:
function zvetsi(){
gameframe.style.width="800";
gameframe.style.height="600";
}
Toto funguje, zvětší mi to iframe
Pokusil jsem se napsat takovýto kód, ale ten nic nedělá:
function zvetsi(){
gameframe.canvas.style.width="800";
gameframe.canvas.style.height="600";
}
Nevíte prosím někdo, jestli to jde nějak vyřešit? Děkuji všem za odpovědi.
juriad
Profil
První funkce samozřejmě funguje. Ta druhá, ale nemůže z důvodu, že canvas není atribut elementu <iframe> a co je horší, stránka v iframe pochází z jiné domény, a tedy neexistuje šance, jak z vnější stránky přistoupit k elementu canvas.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0