Autor Zpráva
Lukyn2006
Profil
Ahoj,

udělal jsem si skript který funguje = živá ukázka. Ale zajímá mně jestli to jde (a jak) vyřešit nějak jednodušeji - třeba abych nemusel mít ten DIV dvakrát (dát dvě ID jednomu elementu - nebo to nějak nastavit JS) ??
Všechno je popsáno v živé ukázce. Díky všem za rady a informace... Luk
Joker
Profil
Nějak takhle možná:
Živá ukázka
Pesso69
Profil
Ja by som to velmi nekomplikoval a jednoducho pouzil jQuery kniznicu. Napisal som priklad, tu je ukazka:

ukazka
Radek9
Profil
Pesso69:
Ja by som to velmi nekomplikoval a jednoducho pouzil jQuery kniznicu.
Mám dojem, že si trochu protiřečíš. Abys to nekomplikoval, tak to zkomplikuješ téměř 100kB knihovnou?
Pesso69
Profil
no dobre keby uz islo o to (aj ked je to UPLNE jedno), tak pouzijem z jQuery len vylucne funkcie presne na to urcene.
Radek9
Profil
Pesso69:
aj ked je to UPLNE jedno
Jedno to není třeba na mobilním přípojení. Tam se podobné věci mohou pěkně protáhnout.

pouzijem z jQuery len vylucne funkcie presne na to urcene
To ale nic nemění na tom, že knihovnu musíš stáhnout celou. Navíc kvůli takovéhle prkotině to opravdu nutné není, klasický DOM poslouží taky dobře. Pokud opravdu trváš na knihovně a chceš tímhle argumentovat (tedy použít jen to, co potřebuješ), doporučuji sáhnout po Enderu a k němu si dohledat jen potřebné knihovny. Mně se docela osvědčila kombinace Qwery, Bonzo a Bean.
Pesso69
Profil
Suhlasim s tebou, ale kopu web stranok a hlavne postavenych na roznych CMS systemoch, ktore su robusne a neoptimalizovane...idu pomaly. Mam vlastny CMS system a vidim rychlost nacitania webu aj ked pouzijem kniznicu jQuery, velmi rychlo...zakladom je spravne nakodovat vykreslovanie webu a hlavne nad zahybom stranky, resp. asynchronne.
Joker
Profil
Pesso69:
Ja by som to velmi nekomplikoval

Teď je otázka, co znamená „nekomplikoval“. U té ukázky s jQuery je sice samotný „výkonný kód“ asi o jeden nebo dva řádky kratší, ale podle mě složitější na pochopení (anonymní funkce jako argumenty jiných funkcí), zatímco můj kód je relativně snadno čitelný a místo jQuery stačí připojit jen ty tři funkce hasClass, addClass a removeClass.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0