Autor Zpráva
BunnyBugs
Profil *
Zdravím,
o JS moc nevím, teprve v tom bádám a potřeboval bych radu.
Mám vytvořenou nějakou funkci, např. kalendář a k tomu ve formuláři input, do kterého se mi vybrané datum z kalendáře vloží.
Problém nastává v tom, že pokud chci ve formuláři použít dva inputy, do kterého se bude pomocí kalendáře vkládat datum (samozřejmě jsou ty data každý jiný), nejde stejný script s kalendářem použít na druhý input, neboť je přiřazen dle name.
Je možné toto nějak ošetřit, abych nemusel mít dva stejné scripty?
Děkuji za odpověď.
juriad_
Profil *
Samozrejme, ze jde, dej odkaz na ukazku sveho formulare, pak muzeme poradit presneji. Muzes pouzit http://kod.djpw.cz pro nasimulovani jednoduche ukazky.
BunnyBugs
Profil *
Tak není to moje práce, ale díky jiným kódům a funkcím se prý lépe učí a chápe, takže i tak já postupuji. Vkládám tedy ukázku:

http://kod.djpw.cz/bpob
Keeehi
Profil
Není to nic hezkého, ale snažil jsem se dělat co nejméně úprav. Živá ukázka Veškeré adresování je relativní vůči pozicielementu v DOMu na kterém se událost aktivovala. Nejvýše se jde jen k formu, takže třeba vyhledání divu s class calendar se provádí jen v něm.
BunnyBugs
Profil *
Keeehi:

Tak takhle to funguje, ale má to jeden háček. Inputy name pro vstupní pole hodnoty z kalendáře mají obě stejný název, což je problém při odesílání formuláře $_POST, resp. nerozdělím dané vstupy do jednotlivých sloupců v DB :(
Keeehi
Profil
BunnyBugs:
Ale to ty jsi vytvořil 2 formuláře s inputy se stejným name. Já to jen upravil, aby to fungovalo. Co jsi asi chtěl byl jeden formulář s 2mi inputy s rozdílnými jmény. I to samozřejmě jde, ale pak ten kód bude vypadat trochu jinak, jelikož je psaný na míru dodanému HTML. Když dodáš HTML kód, který bys chtěl mít, není problém to upravit. Ale když dodáš kód, který pak nechceš použít, tak se nemůžeš divit, že nemůžeš použít ani výsledek.
anonymníí
Profil *
Keeehi:
Neprocházel jsem celý kód, ale nějak se mi nepozdává podmínka

if (((rok % 4 == 0) && (rok % 100 != 0)) || (rok % 400 == 0))

Proč by každý pětadvacátý přestupný rok měl být ignorovaný a vedený jako nepřestupný? 2100 je/bude přestupný, ale podmínkou neprojde (je % 100 == 0 && není % 400).
lionel messi
Profil
anonymníí:
2100 je/bude přestupný
Nebude.
Keeehi
Profil
anonymníí:
Funkci na generování tabulky kalendáře jsem upravoval naprosto minimálně. Kdybych to psal já, udělal bych to celé asi trochu jinak. Takhle jsem jen upravil to co bylo aby to fungovalo dle zadaných požadavků.
BunnyBugs
Profil *
Keeehi:
Omlouvám se, chtěl jsem to nějak universálně, proto jsem uvedl původní hodnoty. Můj formulář, mimo jiné, by měl vypadat takto:
http://kod.djpw.cz/ipob Samozřejmě tedy teď nefunguje vůbec, protože hodnoty name v inputech jsou teď mířený tak, jak bych potřeboval.

Jinak ten script jsem nepsal já, pouze se z toho učím. Pokud se to dá i jinak, rád se poučím a nechám si poradit, případně se podíval na jiný script. Jak jsem již říkal, teprve se to učím.
Díky.


anonymníí, lionel messi:
Myslím, že v roce 2100 už ty stránky fungovat nebudou :D


Jinak abych byl přesný. Zatím mám výběr data ve formuláři vytvořený jednotlivým vkládáním dne, měsíce, roku a času, kde potom platnost data je ověřena zase funkcí php. Rád bych proto do toho formuláře začlenil JS kalendář, abych pořád nemusel klikat jak osel :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0