Autor Zpráva
Marty
Profil
Zdravím, mám na stránce několik inputů, typ radio. Jsou sdružovány vždy po 4 stejným atributem name.
Jak můžu co nejjednodušeji a nejefektivněji zjisit zda byl jeden z združených inputů zaškrtnutý.

Lze si to představit jako test s několika otázkami, kde může být správně vždy jen jedna odpověď a já potřebuji zkontrolovat, zda byly všechny otázky zodpovězeny.
Leo
Profil
Projit cyklem vsechny elementy ktere vrati metoda document.getElementsByName a testovat vlastnost checked. Leo
Yuhů
Profil
jednodušeji to fakt nejde
Marty
Profil
OK, to jsem přesně potřeboval slyšet. Chtěl jsem to co nejjednodušeji. Nakonec to mám přes for cyklus a není to ani moc dlouhé. Díky.
roberta
Profil
a prečo nenastavíš jednému zo združených vlastnosť checked? potom by si nemusel nič kontrolovať, lebo by bol vždy jeden zapnutý... napr. odpoveď A
Marty
Profil
Nad tímhle jsem taky uvažoval, ale odradila mě jedna vlastní zkušenost:

Rád totiž přeskakuji z jedné otázky na druhou a pak nelze poznat, zda jsem na určitou otázku odpověděl nebo ne a musím si ji znova číst a ztrácet čas.
roberta
Profil
ok... len ja by som tú otázku, na ktorú už bolo odpovedané označil nejako inak (napr. zmena farby pozadia,...) ale to je iba taký nápad
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0