Autor Zpráva
73lohna
Profil
Dobrý den,

dnes jsem našel na těchto stránkách výborný návod jak udělat přes Javascript jednoduché heslování na html stránkách a udělal jsem to přesně podle návodu, ale dělá mně to opačný efekt co má. Pokud dám pokračovat bez ničeho odkáže to na druhou stránku a pokud tam něco zadám tak mně to napíše chybu. Nevím už v čem to je a děkuji za pomoc :). Dále uvedu zdrojový kód co mám po úpravě.


<form name="formular" onsubmit="return false">
Zadejte heslo: <input type="password" size="10" name="turzna0215">
<input type="submit" value="Pokračovat" onclick="window.location.href = 'znamky' + document.formular.turzna0215.value + '.html' ">
</form>

Moderátor juriad: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
juriad
Profil
Jak se jmenuje ta stránka, kam by se mělo přejít? Musí se totiž jmenovat: znamkyHESLO.html
Pamatuj však na to, že toto zaheslování není příliš silné. Jakmile se někdo dozví přímou adresu, žádné heslo zadávat nemusí.
pharaon.jh
Profil
nebo to můžeš udělat přes htpaswd a htaccess, není na tom nic složitý
Joker
Profil
73lohna:
Tohle není tak úplně zaheslování stránky.
Princip je, že heslo je součástí adresy stránky, takže kdo nezná heslo, nezná celou adresu stránky.

V podstatě je to stejné, jako umístit stránku na tajnou adresu a odkaz poslat jen prověřeným lidem.
73lohna
Profil
Vím že to není silné zaheslování. Překvapilo mně že to jde, ale mně stále ne a proto to jenom zkouším bez úspěchu. Udělal jsem jenom změnu základních údajů. Dám odkaz jenom komu chci . Přes htpaswd ahtaccess nevím jak se dělá. Toto beru jak dobrou vychytávku co jsem neznal. Děkuji za reakci:).
juriad
Profil
Jenže ta druhá stránka, pokud je heslo turzna0215, se musí jmenovat znamkyturzna0215.html. To „heslo“ je přímo součástí názvu souboru.
73lohna
Profil
Děkuji a už to chodí :).Vím že to je jednoduché zabezpečení (nikdy jsem o tom nepřemýšlel že to jde), ale běžný uživatel nebude o tom přemýšlet pokud nezná heslo tak to nefunguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0