Autor Zpráva
Deniel177
Profil *
Dobrý den,

javascript vubec neovládám, tak prosím o pomoc. Potřeboval bych skript, který by dělal následující: na stránce bych chtěl mít více "tlačítek" srovnaných jak bych chtěl a někde jinde vedle nich okénko, které ani nemusí být okénko, spíše prostor na určitý "text". Chtěl bych aby po klknutí na různá "tlačítka" se měnil "text" podle stisknutého tlačítka. (př.: kliknu na tlačítku "jablko" a vedle vyskočí definice jablka, kliknu na "hruška" a místo definice jablka se text změní na definici hrušky)

Děkuji moc

Daniel Sochor
Trejpa
Profil
Deniel177:
Na stránce jsou v HTML kódu uvedeny všechny texty, aby je mohli číst i uživatelé bez JavaScriptu. Stisknutí libovolného tlačítka všechny texty uvnitř políčka skryje a potom ten, který odpovídá tlačítku, zobrazí samostatně. S načtením stránky se spustí funkce poprvé, aby skryla vše nebo zobrazila jedno z témat (podle požadavku).

ukázka - kód
Deniel177
Profil *
Díky moc.

Měl bych ještě doplňující dotaz. Chtěl bych aby aktuální tlačítko ke kterému se objeví daná definice svítilo jinou barvou a po kliknutí na jiné aby se rozsvítílo právě to a to minulé zase "zhaslo".

Děkuju
Trejpa
Profil
Deniel177:
Šlo by to, ale to už je potřeba zaměřovat i konkrétní tlačítko. Přidal jsem jim ID pojmenované podle toho, co mají spouštět. Aby byl zápis trochu jednodušší, posílá se skriptu rovnou ID tlačítka a skript z něho vyseparuje ID cílového textu, který pak zobrazuje.

ukázka - kód
Str4wberry
Profil
Úvodní skrytí by asi bylo lepší řešit přes přidání CSS třídy, která se přidá skriptem pro <body> nebo společného rodiče: Zapnutý a vypnutý JavaScript

Skrývání skriptem pod obsahem způsobí nepěkné probliknutí.

Deniel177
Profil *
Díky moc.

Sehnal jsem taky jiné řešení. Myslím, že trochu jednodušší. Ale nevím jak do tohoto implementovat právě změnu barvy tlačítka.
Mohl byste mi poradit ještě s tímto?

Díky

Živá ukázka
Trejpa
Profil
Deniel177:
Přesně takovému řešení jsem se chtěl původně vyhnout. Všechny texty jsou přímo v JavaScriptu, takže co uvidí uživatelé a vyhledávače, kteří skripty nemají zapnuté?

jak do tohoto implementovat právě změnu barvy tlačítka
Stejně jako v mém příkladě. Obalit tlačítka pojmenovaným blokem, z něj vybrat skriptem kolekci potomků, cyklem nastavit všem potomkům třídu, že nemají být v aktivním stavu, a nakonec správnému tlačítku na základě jeho jména nebo pořadí nastavit aktivní třídu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0