Autor Zpráva
doby
Profil *
Zdravím,

mám výpis objektů (viz. obrázek), který mají v sobě skrytý další objekt s kontaktními informacemi. Chci konkrétně vytvořit funkci, která dokáže daný objekt identifikovat při najetí myší na tento objekt a potom zavolat funkci, která zobrazí informace daného objektu.

www.imgup.cz/image/iAj

Předem děkuji za reakci.
anonymníí
Profil *
doby:
Na to nepotřebuješ přeci JS. Stačí CSS a změna z display: none na display: block.
doby
Profil *
Ale co jsem četl, tak jQuery nedisponuje podmínkami. Jak jsem psal potřeboval bych identifikovat objekt, na který myš najela a podle toho spustit funkci...při odjetí z objektu by proběhl funkce, která by zase objekt s informacemi schoval.
Kcko
Profil
doby:
Jquery je "jenom" JavaScript a ten samozřejmě podmínkami jako jiný programovací jazyk disponuje.

tj můžeš se zeptat např takto

$('tvuj-div').mouseover(function(){
   var $this = $(this);
   if ($this.hasClass('some-object'))
{
   // pokud ma tento div dalsi nejakou tridu dle ktereho jej muzu nejak identitikovat neco udelej
}
});
doby
Profil *
Kcko:
Tohle už trochu vystihuje to, co konkrétně potřebuji....ale ještě to není ono...."pojmenoval" jsem objekty pomocí identifikátoru z databáze...ID jsem vložil do atributu class....takže mám dejme tomu toto:

<div id="obj-management" class="1">
  <p>1. objekt</p>
</div>
<div id="obj-management" class="2">
  <p>2.objekt</p>
</div>
<div id="obj-management" class="3">
  <p>3 objekt</p>
</div>

atd.

Uvedl jsem 3 objekty, ale mohl bych jich mít třeba 1000.....tudíž už není praktické dělat jednotlivou funkci ke každému objektu. Nejlepší by byla univerzální funkce, která si dokáže vzít proměnou z atributu class a podle ní by se řídila kde co má zobrazit. Snad to píši dost srozumitelně.
Kcko
Profil
doby:
1) ID může být na stránce pouze jednou
2) Třída nemůže nést pouze název číslice , tj tvoje class="1" je neplatné

informace ohledně objektu bude lepší si uložit do atributu, který je k tomu určen, tj. data atribut , např. data-informace="sem si dáš co potřebuješ a může to být prostý text nebo JSON objekt"

A až si vyzjištíš informace z data- tak si dle nějaké vlastní logiky zavoláš funkci která bude dělat co potřebuješ.

Co to má vlastně dělat?
doby
Profil *
Kcko:
Zobrazit skrytý div, při najetí myší na objekt, viz. obrázek.
www.imgup.cz/image/iAM
Kcko
Profil
doby:
Na to ale přeci nepotřebuješ javascript ne?
cardbook.cz Podívej se seme na vizitky, taky se odkrývají texty nad obrázkem a není k tomu potřeba nic než CSS a vhodná HTML struktura.
doby
Profil *
Kcko:

teď je ale otázka jaká je podpora prohlížečů....
Kcko
Profil
doby:
podhora :hover-u ? Pokud vím tak hover umí snad každý prohlížeč od narození.
Ta nejjednodušší varianta může vypadat takto Živá ukázka (a jestli se bude odkrývat obrázek nebo nějaký text je na Tobě).
doby
Profil *
Kcko:
myslím efekty... pokud mi je známo CSS3 nepodporují starší prohlížeče
Taps
Profil
doby:
záleží jak jaké efekty máš na mysli
Keeehi
Profil
doby:
Hover není z CSS3. Funkční to tedy bude v každém prohlížeči. Tudíž pro starší prohlížeče se to jen objeví a skryje a nějaké pokročilé efekty (jako třeba animace) budou jen v né tak starých prohlížečích.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0