Autor Zpráva
swisst
Profil
Můžete někdo doporučit nějakoý vhodný základ pro kalkulátory na webové stránce?
Typický příklad: zadám výši úvěru, úrokovou sazbu a dobu splatnosti... a vyleze z toho výše splátky.

* Potřebuji aby to pěkně vypadalo (vstupy čísel pomocí sliderů a pod.)
* Pokud možno malé a jednoduché
* Bylo by dobré mít možnost napsat vlastní funkci v JavaScriptu, která dostana vstupy od uživatele a vrátí výsledek. Viděl jsem pěkné pluginy pro WordPress, které umožňují "edistovat si vlastní výpočet", což ale neumožňuje provádět třeba iterace.
* Preferuji napsat si vlastní kód před složitými pluginy, kde se celý kalkulátor nakliká myší.

Bude na webu s WordPressem, tzn. je tam jQuery což se dá využít.

Asi nejlepším řešením pro mne by byla nějaká knihovna JS objektů, kterou si sám implementuju do webu.
Pluginu pro WordPress se principiálně nebráním, ale asi by to bylo hodně velké a málo flexibilní (viz poždadavek abych si mohl sám psát výpočetní funkci).
Taps
Profil
Contact form 7 + wordpress.org/plugins/cost-calculator-contact-form-7 by nestačilo?
N71
Profil *
swisst:
Preferuješ vlastní kód, neboj se ho napsat. Úrokové sazby jsou jednoduchá aritmetika, běžně na jeden řádek kódu. Na to ani knihovny nebo WP moduly nepotřebuješ.
swisst
Profil
Díky za tipy.

Taps: koukal jsem se, ale plugin podle všeho neumožňuje psaní vlastní funkce v JS. Umí "vlastní funkci", ale ta je v nějakém pseudojazyku, předpokládám, že to umožňuje jen základní matematické operace. Tedy nikoli větvění nebo iterace. Nebo se platu?

N71: nebojím se, už jsem takhle pár kalkulátorů napsal. Ale vždycky bojuju s uživatelským rozhraním - hlavně stylování sliderů, někdy i komunikace mezi jednotlivými objekty. Rád bych měl nějaký základ, který by mi 1. ušetřil práci a 2. dal kalkulátorům jednotný vzhled.
Ale asi mi nakonec stejně nezbude nic jiného.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0