Autor Zpráva
caesar1987
Profil
mam premennu

var start=0

potom mam prikaz, ktory mi spravi to, ze var start="konec"

ako dosiahnem to, ze sa mi vytvori nova premmena s tym nazvom, ktory je uvedeny v premennej start????
Joker
Profil
Chápu to dobře, že máte promenna="neco" a chcete z toho vytvořit novou proměnnou s názvem neco.
Myslím, že v JavaScriptu tohle nejde. V PHP to možné je a upřímně jsem moc nepochopil, k čemu je to vlastně dobré.
K čemu to potřebujete?
vinnetou
Profil *
V Javascriptu to jde taky. Dosahnes toho funkci eval().
caesar1987
Profil
nejak takto?


var start_home_div_stav=0;
var start_foto_div_stav=0;

function stavtlacidla(oknonazov1,oknonazov){
if (oknonazov1==0) {javascript:umiestnisokno(oknonazov);
var cmd="var "+oknonazov1+"=1";
eval(cmd);
oknonazov.style.visibility="visible"};
if (oknonazov1==1) {};
}


ak hej, tak help, bo mi to nefacha....


mozno pre pomoc:
ta premenna oknonazov1 je vzdy niektora z hodnot start_home_div_stav, start_foto_div_stav a dalsich par, kde sa meni len to jedno slovo v premennej.
vinnetou
Profil *
to eval funguje nejak takhle:
------------------------------
eval("hodnota='OK'");
if (hodnota=="OK"){
alert("je to "+hodnota);
}
------------------------------
V eval() podle mne chybu nemas. Proc tam mas tu cast javascript:umistnisokno.......???

oknonazov je nazev okna nebo id prvku?
Joker
Profil
if (oknonazov1==0)
if (oknonazov1==1)
ale porovnává proměnnou "oknonazov1" a ne tu novou, kterou vytvoříte. Alespoň odhaduju, že chcete porovnávat tu novou

Jinak uznávám, vinnetou má nejspíš pravdu, přes eval() to půjde.
caesar1987
Profil

if (oknonazov1==0)
if (oknonazov1==1)
ale porovnává proměnnou "oknonazov1" a ne tu novou, kterou vytvoříte. Alespoň odhaduju, že chcete porovnávat tu novou
ta cast s trym nema nic spolocne, to je spojene s niecim inym... tu ide o to, ze sa zisti, co premenna ma hodnotu 1 aelbo 0..
ak 1,t ak sa stane jedno, ak 0, tak sa stane ine...

a ak ma ide mi na konci tej funkcie o to, aby sa hodnota tej premennej zmenila na 1...
caesar1987
Profil
V eval() podle mne chybu nemas. Proc tam mas tu cast javascript:umistnisokno.......???

oknonazov je nazev okna nebo id prvku?




javascript:umistnisoknoto odkazuje na dalsiu funkciu...

a dovod, preco som ju nevnoril do tejto prvej je ten, ze tu druhu vyuziva aj ina funkcia, tak som to nepisal znova, ale vnoril do oboch...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0