Autor Zpráva
xslove
Profil
ahoj, mam problem s poslanim pozadavku pre ajax. mam nasledujici standardni funkci pro MSIE, kterou volam pri zmacknuti buttonu, ale pro stisku se neudela nic a zahlasi "Oprávnění byla odepřena" pro řádek na volání xmlrequest.open(....)
Pritom ten url funguje bez problemu...

function sendRequest() {
var xmlrequest = new ActiveXObject("Microsoft.XMLHTTP");
xmlrequest.open("POST", "http://localhost:8080/ghory/service/GetFacilities", false);
xmlrequest.send("eeeeeee");

alert("function sendRequest()");
}


html kod s tlacitkem
<body>
<div id="map" style="width: 500px; height: 500px"></div>
<button onclick="sendRequest()">send</button>
</body>
venca12
Profil
Jo, mám takovej pocit, že tě to fuckuje, protože prohlížeč nepošle něco někam na nějakou externí URL. Pokud by jsi se pokoušel otevírat spojení na nějaký skript na tom daném serveru, na kterém ti běží ten web, tak by to mělo fungovat. Pokud tam ale dáš http://, tak to nefárá.

Možná to půjde nějak nastavit v zabezpečení prohlížeče, ale nejsem si tím jistý.

Hoď tam něco jako
xmlrequest.open("POST", "skript.php", false); 
a bude to fachat. Hoď tam něco jako
xmlrequest.open("POST", "http://localhost/skript.php", false); 
a fachat by to nemělo.

Chtěl jsem tohle použít k vyspamování jednoho g-booku (chtěl jsem tam z lokálu postovat data do nějakýho skriptu) a nefungovalo mi to. Tak jsem k tomu použil iframe.
xslove
Profil
:o))) je to jak to říkáš!!! už jsem z toho šílel co se děje!!!
díky za vysvětlení
zero0x
Profil
nj, cesta by mala byt relativna. ale je to otazka zabezpecenia, samozrejme to mozes aj zakazat.

xslove: preco to robis pre MSIE? iba pre MSIE? nechces aby bol kompatibilny aj s ostatnymi prehliadacmi?

xslove,venca12: v tomto pripade nechapem preco zakazujete asynchronne volanie. ved tu sa to dokonale hodi, a takto to uplne kazi tu silu ajaxu. kedze iba posielas data a necakas na odpoved, nemusis cakat kym dorazi. a aj keby si cakal na odpoved, ajax je prave o tom asynchronnom volani, tj. ze sa vyuzije udalost onstatechange, a pouzivatel nemusi cakat kym sa natiahne vysledok.
venca12
Profil
zero0x :: jsem zkopíroval ten kus kódu z předchozího příspěvku. Nehledě na to, synchronní, nebo asynchronní přenos nebyl předmětem dotazu. Prostě Ctrl+C a Ctrl+V. To jen vyvětlení k tomu obvinění z másla na hlavě.
xslove
Profil
preco to robis pre MSIE? iba pre MSIE? nechces aby bol kompatibilny aj s ostatnymi prehliadacmi?

na vytvoreni XmlHttpRequest pouzivam multiplatformni funkci, tady jsem to napsal jen pro rychlost...
a s tím parametrem false pro asynchronní přenos byla taky jen tak střelba od boku...
zero0x
Profil
aha, dakujem..

venca12: neobvinujem ta, peace ;]

xslove: jasne, nedoslo mi.

both: ak mate pocit, ze tu pisem koli hlupostam, ospravedlnujem sa, ale prave teraz programujem v ajaxe a zda sa mi to naozaj uzasne, a takymto sposobom skor zistim, ci sa v niecom mylim, ak si budem vsimat ako to robia ostatni a pytat sa. :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0