Autor Zpráva
Vitec
Profil
Zdravim mám problém.. xy125 mi poradil, že si mám udělat třetí funkci, která spustí první a druhou funkci:) tak jsem to udělal, ale v zápise pro obeFunkce je asi někde chyba... vždycky se mi spustí jen funkce která je napsaná první.

function obeFunkce()
{
designDolu();
fotoDolu();
}

function fotoDolu()
{
if(currentImage < totalImages-viewSize)
{
new Effect.Move('foto', { x: 0, y: 500, afterFinish: function(e) { currentImage++; }, transition: Effect.Transitions.sinoidal, queue: { position: 'end', scope: 'global', limit: 1 }});
}
}

function designDolu()
{
if(currentImage < totalImages-viewSize)
{
new Effect.Move('design', { x: 0, y: 500, afterFinish: function(e) { currentImage++; }, transition: Effect.Transitions.sinoidal, queue: { position: 'end', scope: 'global', limit: 1 }});
}
}

a v html mám

<a href="javascript:void(0);" onclick="obeFunkce(); return true;" >Obě funkce</a>
oogi
Profil
Neměla by se ta funkce pro spuštění těch dvou nacházet v kódu až za nimi? Nic jinýho mě nenapadá...
Vitec
Profil
Zkusil jsem, ale taky nic.. ani když jsem ji dal doprostřed:)
djlj
Profil
obeFunkce() by měla být na konci. A jinak kde je problém zjistíš v javascriptové konsoli.
centi
Profil
djlj
obeFunkce() by měla být na konci
Blbosť, môže byť kdekoľvek.

Vitec
Na prvý pohľad to vypadá správne, viac by asi pomohol link na konkrétnu stránku.
djlj
Profil
centi
Jo, máš pravdu, já to tak taky mám a funguje mi to…
centi
Profil
djlj
Volanie funkcie by muselo byť pod jej definíciou len v prípade, že daná funkcia by bola definovaná takto:

designDolu(); // chyba, funkcia designDolu nie je definovana

var designDolu = function() {...}

designDolu(); // spravne
Vitec
Profil
centi
Nevim jestli jsem tě dobře pochopil, upravil jsem zápis takhle:


var fotoDolu = function()
{
new Effect.Move('foto', { x: 0, y:600, afterFinish: function(e) { currentImage++; }, transition: Effect.Transitions.sinoidal, queue: { position: 'end', scope: 'global', limit: 1 }});
}

var designDolu = function()
{
new Effect.Move('design', { x: 0, y:-1200, afterFinish: function(e) { currentImage++; }, transition: Effect.Transitions.sinoidal, queue: { position: 'end', scope: 'global', limit: 1 }});
}


function obeFunkce()
{
designDolu();
fotoDolu();
}

ale stéjně pořád funguje jenom funkce která je první v tomto případě designDolu(), fotoDolu nefunguje..
xy125
Profil
Když to otočíš

function obeFunkce()
{
fotoDolu();
designDolu();
}
funguje zase jen ta první?
Nebo zkus obsah těch dvou funkcí, nacpat do té třetí, pak ti to funguje?


Nejlepší je hodit sem odkaz.
centi
Profil
Vitec
Ja som to nemyslel ako riešenie tvojho problému, chcel som len ukázať djlj-mu situáciu kedy by platilo jeho tvrdenie :) Sorry za OT.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0