Autor Zpráva
pir8
Profil *
potreboval by som poradit s jQuery. pomocou $.get() volam subor search.php, v nom sa pokusi vyhladat hodnotu 'hladat' a vypise true ak ju najde, resp false ak nie. symbolicky zapisane:

moja_funkcia () {
  $.get("search.php", {hladat: "vyraz"}, function(data) {
    ... ? ...
  });

  return data2;
}  


T/F sa teda prenesie do data, ale iba v ramci $.get()... a teraz ta noob otazka: ako ho dostanem do data2, teda aby tu hodnotu vracala moja_funkcia() ?

pls poradte, viem ze to je trivialne, ale nikde som sa k tomu nedoguglil :( vdaka.
peta
Profil
pir8
jakpsatweb - javascript
jakpsatweb - javascript - priklady

Jako, ptas se na uplne zakladni vec. Bych se nedivil, kdyby ti to nejaky admin zamkl nebo smazal.

Jak priradis do promenne obsah?
http://javascript-reference.info/

a = 'obsah';
a = b;
a = Math.round(124.5678);
data2 = ?

http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#main3
venca12
Profil
pir8
Člověče, možná v tom jQuery bude i jiná cesta a doporučuju ti ji hledat, ale jako taková rychlá prasárnička mne napadla:

var globalni = null;

moja_funkcia () {
  $.get("search.php", {hladat: "vyraz"}, function(data) {
    globalni = data;
  });

  var data2 = globalni;
  globalni = null;

  return data2;
}


Shrnutě, parametr data anonymní funkce, kterou volá jQuery si předáš do globální proměnné global a její hodnotu pak přiřadíš proměnné data2. Je to ale čuňárna, myslím si, že v širším kontextu programu by to mělo jít řešit jinak.
los
Profil *
Funkcia $.get odosiela HTTP požiadavku asynchrónne, to znamená, že callback funkcia, ktorú posielaš ako jej parameter, sa zavolá až po spracovaní odpovede zo servera. Z toho logicky vyplýva, že funkcia moja_funkcia nemôže vrátiť odpoveď servera ako návratovú hodnotu.

Možno keby si napísal, že prečo to tak chceš vlastne urobiť, tak by sa dalo povedať viac.
venca12
Profil
los má samozřejmě pravdu, což jsem si neuvědomil, tzn. moje řešení je v tomhle případě nepoužitelné.
peta
Profil
venca12
Zadny stres, bez zbytku kodu muzes jen hadat, jak je ta funkce ve skutecnosti definovana. ze by se mi chtelo prohledavat cele JQuery, ani mne nehne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0