Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Znáte někdo prosím nějakou stránku, jejíž rychlost je znatelně závislá na rychlosti interpretu javascriptu?

Naťuknul jsem na blogu téma o rychlosti javascriptu, ve kterém chci pokračovat, ale nechci plácat neověřené nesmysly. Podle mě na rychlosti javascriptu nezáleží tolik, kolik hlásají výrobci prohlížečů. Ale třeba v komentářích na blogu jakýsi Cenda tvrdí:

hlavne firemni portaly, kde JS hraje podstatnou roli, jsou vdecny za kazdou desitku procent v rychlosti..

Neznáte tedy prosím někdo třeba nějaký firemní portál, kde JS hraje podstatnou roli? Nemám teď na mysli umělé javascriptové konstrukce s dlouhými cykly a podobné kraviny, to si umím zkontruovat sám. Myslím, skutečné živé stránky. Díky!
Dero
Profil
Co se týče firemních portálů, které by údajně měly být závislé na výkonu JS interpreteru, tam bohužel sloužit nemohu.

Proč ale chodit tak daleko? Jistě se dá argumentovat JavaScriptovými aplikacemi typu GMail. Mnoho lidí internetové rozhraní používá a používat bude. V takovém případě je svižnost JS enginu opravdu zajímavým kriteriem pro volbu prohlížeče.

Osobně GMail v jeho internetové podobě používám denně. Byl také jedním z důvodů, proč jsem z Opery přešel na Chrome.
Yuhů
Profil
a kterými javascriptovými aplikacemi? Vyzkoušel jsem Gmail a v něm to roli nehraje. Js je v něm asi stokrát rychlejší než xmlhttp requesty.
Debo
Profil *
Řeší se tu že je java skript rychlejší nebo pomalejší než html a php ??
Kajman_
Profil *
http://jush.sourceforge.net/ - při zadání dostatečně dlouhého kódu pro zvýraznění (např. zdroj úvodní stránky d.jpw.cz)
DJ Miky
Profil
Řeší se tu že je java skript rychlejší nebo pomalejší než html a php ??

Ne, řeší se tu rychlost provádění samotného JavaScriptu napříč spektrem prohlížečů.


Rychlost interpretu jde znát na stránkách, které hojně využívají JS pro zobrazování složitější grafiky. Za všechny můžu jmenovat experimenty pro Google Chrome, Super Mario Kart pomocí JS a <canvas>u nebo editor obrázků pracující na stejném principu jako SM Kart, i když tam záleží i na rychlosti zobrazování canvasu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Yuhůa:
Mnoho lidí, kteří o rychlosti JavaScriptu mluví, špatně identifikuje příčinu pomalosti. Je známo, že některé HTML/CSS/DOM konstrukce dělají některým prohlížečům problémy. A jelikož JS může dynamicky pracovat s takovými konstrukcemi, vypadá to pak, že za případnou pomalost může JS.

Neznáte tedy prosím někdo třeba nějaký firemní portál, kde JS hraje podstatnou roli?
Neznám.
Yuhů
Profil
DJ Miky, označil bys příklady, které dáváš, za praktické použití javascriptu? Nebo to je kategorie těch umělých konstrukcí, o kterých jsem mluvil v původním dotazu?

Chamurappi, neměl bys k tomu, co tvrdíš, nějaký zdroj?

Kajmane, skutečně dokážeš zaznamenat rozdíly v rychlosti vykreslování jush v této diskusi? Je ten rozdíl větší než desítky milisekund?
Dero
Profil
Yuhů: Osobně za součást JS enginu považuji i provázanost se standardními objekty (např. ze třídy DOM nebo XMLHTTP).

Z tohoto pohledu je interpret JS, kterým disponuje současná Opera, hotovým šnekem oproti zmíněnému interpretu Chrome. Lze to demonstrovat právě na GMailu, kde mám osobně v Opeře problém komfortně používat integrovaný GTalk i přecházet rychle mezi jednotlivými zprávami. Mluvím teď o novém rozhraní, staré bylo ještě OK.

Dalšími příklady jsou skripty, které používají timerů. Rozlišovací schopnost Opery se pohybuje kolem 30 ms, kdežto Chrome zvládá jednotky ms. Taková animace (např. tmavnutí obrazovku u Liteboxu podobných skriptů) pak vypadá výrazně lépe na enginu využívajícím jemnější rozlišení.
blizz_boz
Profil
Yuhů

facebook.com
Kajman_
Profil *
dokážeš zaznamenat rozdíly v rychlosti vykreslování jush v této diskusi?
Tady ne, jsou tu kódy na pár řádků. Když se dá barvit na odkazované stránce nějaký větší kód, tak už to na zpracování js postřehnutelně čeká.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0