Autor Zpráva
cistax
Profil
Dobrý den, chtel bych se zeptat, jakým způsobem dosáhnu toho, že třeba jako v této diskusi označím text a kliknu na "b" aby to bylo tučné, aby mi ten text v textarea ztucnel, zkursivoval .... proste na co kliknu to se provede, vite nekdo?:
Bubák
Profil
Nikdo neví, protože to v TEXTAREA nejde. Hledej contenteditable.
cistax
Profil
Děkuji, hledal jsem a našel nšco na blogu jednoho zdejšího moderátora. Když chci toto vložit do db, nevíte někdo jak to udělám?
Chamurappi
Profil
Reaguji na cistaxe:
Když chci toto vložit do db
Co bych chtěl vkládat do databáze? Atribut contenteditable, zmíněný blog nebo zdejšího moderátora? Ani u jednoho to nedává moc smysl.
cistax
Profil
Myslim ze ten moderator se jmenuje nejak jako Boruvka, Ostruzina, Malina, má takový pěkný web s hodně přírodou.

Do db chci vložit ten contenteditovany obsah tak, jak je, jde to?
Joker
Profil
cistax
Myslim ze ten moderator se jmenuje nejak jako Boruvka, Ostruzina, Malina
:o))) Těsně vedle (Str4wberry?)

Do db chci vložit ten contenteditovany obsah tak, jak je, jde to?
Jistěže jde, doporučuju nevynalézat znovu kolo a použít už vytvořené skripty jako TinyMCE nebo FCKEditor. Do stránky se vloží textarea, editor se postará o ten zbytek a na serveru si sktipt prostě vybere z textarea obsah (HTML kód, případně BBCode nebo tak).
cistax
Profil
Ano, byl to Str4wberry, nemohl jsem si presne vzpomenou:-).

Takze rikate, ze kdyz pouziju ty hotove skripty, tak se to bude na webu tvarit jako treba MS Word(Ted mluvim o uzivatelskem rozhrani) a do db se pak misto tucneho textu <b>Tucny text</b> ?
Joker
Profil
cistax
Přesně tak. Viz například http://tinymce.moxiecode.com/examples/full.php
cistax
Profil
Tak to "čumim", jsem si do ted myslel ze si takoveto skripty programuje kazdy sam, je to fakt namakane. Akorat mam strach z jedne mě velice známé věci, totiž instalace na RS.
Joker
Profil
cistax
jsem si do ted myslel ze si takoveto skripty programuje kazdy sam
Taky jsem se něco takového snažil udělat sám, než jsem zjistil, že na webu jsou už hotová a daleko lepší řešení ;-)

Akorat mam strach z jedne mě velice známé věci, totiž instalace na RS.
U těch editorů co jsem zmiňoval (TinyMCE, FCKEditor) je potřeba nahrát balíček skriptů na web, přilinkovat hlavní skript v editoru a zavolat inicializační funkci, kde se ještě doladí případné nastavení (jazyk, viditelná tlačítka, pluginy atd.)
Pak to obvykle funguje tak, že editoru se řekne, že se má spárovat s nějakým ID, CSS třídou nebo třeba všemi prvky <textarea> na stránkce, prvku (nebo prvkům) se nastaví příslušný atribut... a o zbytek se už postará editor.
cistax
Profil
wow, trosku slozite, ale vzhledem k tomu, ze uz se mi podarilo spatlat kde co. Zmaknu to 8-). Děkuji všem za ochotu.
Joker
Profil
cistax
wow, trosku slozite
To jenom vypadá. Mám zkušenosti s TinyMCE, tam se prostě vloží hlavní skript a potom zavolá TinyMCE.Init(...) se spoustou parametrů (které určují nastavení).
Samotné zprovoznění je jednoduché, nejvíc času zabere si to doladit k obrazu svému- která tlačítka na které liště, pluginy, povolené/zakázané HTML prvky a podobně :-)
A na to jsou návody/dokumentace.
cistax
Profil
Ok, nemate treba po ruce nejakej odkaz?
Chamurappi
Profil
Reaguji na cistaxe:
nemate treba po ruce nejakej odkaz?
Nemáš třeba po ruce nějaký vyhledávač?
cistax
Profil
ano, jeden by se našel:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0