Autor Zpráva
šoraj
Profil
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda by mi nekdo neporadil, jak by bylo možné načíst text odstavce html stránky, na který by se kliklo myší do proměnné a potom tento načtený text zobrazit v bublině nad tímto odstavcem (toto je pouze část úkolu, ale zatím by mi stačilo rozchodit toto, protože pak ten text v proměnné bych jestě potřeboval přeložit a zobrazit v té bublině, ale to az pozdeji:))moc si nevim rady, hledl jsem nejake mozne zpusoby nacteni, ale nic. Nevim, jestli je to vubec mozne realizovat, ale myslím, ze by to mohlo jit, protože google translator to tak podobne ma:)
Dekuji predem, za kazdou odpoved. šoraj
Str4wberry
Profil
<p onclick="this.title = this.innerHTML">
_es
Profil
Str4wberry
Alebo skrátene:
<p onclick="title=innerHTML">
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Asi není vhodné zvykat si na tuto anomálii à la with.
šoraj
Profil
Mně to nejak nejde, potřebuji, když kliknu na jakýkoliv odstavec nastránce, tak aby mi vyskocila bublina s tim textem odstavce..
dik
Str4wberry
Profil
Tak potom si akorát projedeš cyklem všechny odstavce a nastavíš jim výše zmíněný onclick.
_es
Profil
Chamurappi
Je to podobná anomália ako vnorené funkcie a tá funkcia bude pri takomto definovaní z hľadiska premenných aj tak "anomálna", tak prečo to nevyužiť na kratší zápis. No zase to je náchylnejšie na preklepy, kedy môžu ľahko vzniknúť globálne premenné.
Poznáš nejaký prehliadač, podporujúci innerHTML, kde je nejaký rozdiel vo funkčnosti?
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Je to podobná anomália ako vnorené funkcie
To ne. Lexikální uzávěry jsou OK, with není OK.

Poznáš nejaký prehliadač, podporujúci innerHTML, kde je nejaký rozdiel vo funkčnosti?
Nikdy jsem to netestoval, vím o možnosti vynechat this teprve pár let.


Reaguji na Str4wberryho:
Nemyslí šoraj nějakou jinou bublinu než title?
_es
Profil
šoraj
Mně to nejak nejde, potřebuji, když kliknu na jakýkoliv odstavec nastránce, tak aby mi vyskocila bublina s tim textem odstavce..
Tá bublina vyskočí až po nejakom pohnutí myšou, alebo pri ďalšom prejdení cez odstavec, záleží od prehliadača.
Potrebuješ na ten odstavec najprv klikať, nemôže to reagovať už na začiatku len na pohyb kurzora?
_es
Profil
Chamurappi
...with není OK.
Nemyslel som with, ale funkciu definovanú v HTML kóde cez onclick, ktorá sa správa podobne, ako by bola definovaná v bloku with.

Nemyslí šoraj nějakou jinou bublinu než title?
Asi áno, no možno mu bude stačiť aj toto.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Je to možné, ale křišťálovou kouli mi jso ještě nevrátil, ačkoliv má dvě. :–(
jso
Profil *
Str4wberry
a jak jsi přišel na to, že je zrovna tvoje? Pokud vím, mám je odjakživa :)

jestli šoraj nemyslí něco jako má Google translator
_es
Profil
jso
Pokud vím, mám je odjakživa :)
Odjakživa ich máš obe krištáľové? :-)
jso
Profil *
_es
říkali mi, že se z nich dá věštit, tak já nevím :D
_es
Profil
jso
říkali mi, že se z nich dá věštit
Videl som už veštiť z rúk, no že by niekomu veštili z jeho gulí? :D
šoraj
Profil
reaguji jso:jestli šoraj nemyslí něco jako má Google translator

ano, presne to myslim:)potreboval bych napsat neo podobneho, ze kdyz prejedu kurzorem nad odstavcem, tak se mi zobrazi bublina s prekladem do jineho jazyka, jen moc nevim, jak na to, hledal jsem, ale nic moc.
šoraj
Profil
k prekladu bych vyuzil prave google translator, ale problem je to dostani toho textu z odstavce na strance a potom ho prelozeny vratit do te bubliny
_es
Profil
šoraj
Tak si tú preloženú stránku ulož a použi už hotový JavaScript, čo tam je od google.
Nevyzerá to až tak veľmi zložito.
šoraj
Profil
ja si nevsiml, ze by ten javascript zverejnili..
Str4wberry
Profil
Tak se podívej sem.
jso
Profil *
šoraj
a potřebuješ opravdu nutně vlastní řešení? Stačí přeci vložit odkaz:
<a href="http://translate.google.com/translate?u=<%# FullArticleSEO(Container) %>&hl=cs&ie=UTF8&sl=cs&tl=en">Translate to English</a>


Ať si každý přeloží, kdo o to stojí, no ne?
šoraj
Profil
Ano, asi to staci, i kdyz s tim prekladem do bubliny nad odstavcem mi to prijde hezci:)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0