Autor Zpráva
Jan Tvrdík
Profil
Neznáte někdo nějaký dobře zpracovaný článek zabývající se „magickými uvozovkami“?
AM_
Profil
Magické uvozovky jsou jednoduchoučká vymoženost PHP, která oescapuje vstup ze superglobálních polí GET, POST a tuším i COOKIE.
Je to zavržené, protože je to v zásadě blbost;
Jakýsi vývojář asi kdysi předpokládal, že většina vstupů z GET/POST se bude ukládat do databáze nebo s nimi jinak pracovat v MySQL dotazech, proto bude nejlepší všechna data oescapovat, aby MySQL dotazy fungovaly správně. Pak se ale "najednou" zjistilo, že data přijatá z GET/POST se používají i jinak a tudíž escapovat je hned při vstupu je lehce předčasné, proto je tato rutina zavržena.

To je tak vše, co se o nich dá říct, včetně popisu funkce a krátké historie. Co víc by měl článek obsáhnout?
Alphard
Profil
AM:
Co víc by měl článek obsáhnout?
Mohl by obsahovat funkci, která neduplicitně escapuje, tj.
function escape_string($string)
{
  return get_magic_quotes_gpc()?$string:mysql_real_escape_string ($string);
}

Tahle je určena pro práci s MySQL, alternativně lze aplikovat addslashes() nebo stripslashes().

Nic víc mě skutečně nenapadá. Mohl bych to doplnit do FAQ, ale nezdá se mi to natolik frekventované.
tiso
Profil
Jan Tvrdík: neviem čo presne ťa zaujíma, pár článkov napísali Jakub Vrána a David Grudl.
Jan Tvrdík
Profil
tiso:
Mě nezajímá nic, já vše vím :)
Ale nevím, kam poslat uživatele, který na to narazí. Všechny články, které jsem našel, se většinou zabývají pouze částí problematiky. Komplexní článek jsem nikde nenašel.
pEeLL
Profil
Jan Tvrdík
neco mas treba tady
AM_
Profil
Jo, ta funkce od Vrány je pěkná, také ji občas používám. Ale prostě podle mě magic_quotes jsou jen drobná nepříjemnost, ale hlavně dost konkrétní nepříjemnost a žádná věda; jediné, co se k nim dá dodat, je opravdu takováto nějaká funkce (Alphardovo řešení je pěkné a jednoduché, ale na komplexnější weby je asi lepší použít "plošné" řešení od Vrány).
uestla
Profil
Já osobně bych je posílal na http://phpfashion.com/escapovani-definitivni-prirucka - je jim věnován první odstavec, ve kterém je vše podstatné srozumitelně vysvětleno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0