Autor Zpráva
Rob
Profil
Zdravím,
když už jsem zvládnul spustit a využívat MySQL monitor, tak jsem si vytvořil takovou hrátku na mé stránky. Ale pořád nevím, jak dostat databázi na server a jak ji potom spravovat.

V adresáři mysql na disku je adresář data a tam se vytvořil adresář s názvem databáze. No a v tom adresáři jsou tři soubory s názvem tabulky. Předpokládám, že když přesunu ten adresář s názvem databáze na server, tak by to mělo být správně. Ale upřesněte mi kam přesně. Do hlavního adresáře, nebo tam, kde je soubor, který zajišťuje připojení k databázi?

A jak potom databázi upravovat. Normálně ji stáhnout z internetu, nahradit jí tu, která byla na disku, a pak normálně editovat a zase hodit na net.

Zdá se mi, že jsem si většinou odpověděl sám, ale chci se ujistit. Jo a na disku mi to funguje normálně. Tedy, to je vlastně jasné.
Rob
Leo
Profil
"V adresáři mysql na disku je adresář data a tam se vytvořil adresář s názvem databáze. No a v tom adresáři jsou tři soubory s názvem tabulky. Předpokládám, že když přesunu ten adresář s názvem databáze na server, tak by to mělo být správně. Ale upřesněte mi kam přesně. Do hlavního adresáře, nebo tam, kde je soubor, který zajišťuje připojení k databázi?"

Ne, musite udelat zalohu z databaze (export, serii SQL prikazu) a na serveru pak zase import. Databazi vam na webhostingu zridi. Leo
Rob
Profil
Leo
Hm, a šlo by to prosím trochu konkrétněji.
Leo
Profil
Konkretneji to zalezi na tom, co pouzivate za program na spravu MySQL, na pc a na webhostingu, Leo
Rob
Profil
Leo
Jsem na Webzdarma a používám přístup přes Příkazový řádek systému.
Honza Široký
Profil
Doporučil bych vám nainstalovat si PHPMyAdmin ( http://www.phpmyadmin.net/home_page/downloads.php ). V něm se daleko snadněji edituje Databáze a také je na většině hostingů. Databáze se také dá jak říkal Leo exportovat do souboru s SQL příkazy a ty pak na serveru pomocí PHPMyAdminu spustit.
tark
Profil
Nebylo by to jednodušší přes PHPmyADMIN? :D
HubiPe
Profil *
A co takhle jít na webzdarma přes PHPMyAdmina? http://mysql.webzdarma.cz/
Rob
Profil
PHPMyAdmina jsem si stáhnul. Nejdříve se s ním pokusím trochu naučit a potom váš kdyžtak požádam o další radu. Zatím Dík.
Rob
Profil
Tak oprava. PHPMyAdmina jsem stáhnul, ale instalovat to nejde.
Hugo
Profil
Rob

phpMyAdmin se neinstaluje. JEn ho nahraj na server a uprav configuracni soubor.
Rob
Profil
Hugo
Aha, omlouvám se za svoji najivitu, ale v PHP jsem opravdu nováček. A jinak díky za radu, jdu to zkusit.
Rob
Rob
Profil
Já vm, že vypadám jako idiot, ale popište mi to podrobněji prosím. Já jsem si s tím hrál a nejde mi to.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0