Autor Zpráva
AM_
Profil
Zdravím,
nainstaloval jsem si Win7 a na ně PHP 5.3. PHP samotné běhá, ale jakmile kdekoliv zavolám mysqli_connect, PHP "zamrzne" - žádná chyba spojení s databází ani nic podobného, browser po chvíli vyhodí (chybu browseru, ne PHP), že vypršel časový limit spojení. MySQL na to nemá vliv, zkoušel jsem ji vypnutou i zapnutou, pokaždé to zamrzlo.
Zkusil jsem verzi PHP 5.2 a ta běhá v pohodě - s vypnutým MySQL hned vyhodí, že selhalo spojení, se zapnutým se normálně připojí. Rád bych ale PHP 5.3, jelikož můj klient ho má na serveru. Nesetkal se s podobným problémem někdo? na google jsem nic nenašel.

Mám 64bit windows, ale apache+PHP jsem nainstaloval 32bit - říkal jsem si, že to bude jistější, než neoficiálně zkompilované 64bit verze.
Majkl578
Profil
Co se podívat do logu Apache?
AM_
Profil
Majkl578:
Tam nic není.
Padá to opravdu na mysqli_connect, projížděl jsem to debuggerem a na téhle funkci (resp. používám objektový mysqli::connect ale to by nemělo hrát roli, a ikdyby, tak mě zajímá, proč to nejde :) ) se to v 5.3 pověsí (PHP ani Apache nespadne, evidentně je buď v infinite loop, nebo na cosi čeká - ale na co, když PHP 5.2 bez problému reaguje okamžitě?
Kajman_
Profil *
Nechybí jen libmysql.dll v PATH?
Mike8748
Profil
php5.3 pouziva pro praci s DB vlastni drivers, takze libmysql.dll uz neni zapotrebi

AM:
takovej problem sem mel taky, kupodivu pomohlo zmenit adresu sql serveru z localhost na ip 127.0.0.1
AM_
Profil
Kajman:
to by nešel mysqli modul načíst vůbec (alespoň takhle to bylo ve starších verzích a je to i logické - když ti chybí knihovna, neskončíš v infinite loop)
Mike8748:
zkusím, díky
AM_
Profil
Mike8748:
Tak to opravdu bylo tím, ale přišel jsem na lepší řešení - dej si do httpd.conf "ServerName localhost" a bude to taky šlapat, mě to takhle funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0