Autor Zpráva
naromax
Profil *
Ahoj ,chci se začít učit PHP, abych mohl mít nějaké aplikace na svém webu ,a tak mě zajímá tohle:
Nemám svůj server ,jak teda mám spustit PHP na svém PC.

díky všem za odpovědi...
Joker
Profil
naromax:
Nemám svůj server ,jak teda mám spustit PHP na svém PC.
Můžete si nainstalovat webový server u sebe v počítači (a dost možná tam nějaký už máte).
Viz také http://www.jakpsatweb.cz/php/jak-zacit.html
General
Profil *
Stáhni si a nainstaluj Apache, MySQL.. nebo můžeš rovnou využít balíčky jako třeba EasyPHP, XAMPP, WampServer, PHP Triad.
naromax
Profil *
General:
Stáhni si a nainstaluj Apache, MySQL.. nebo můžeš rovnou využít balíčky jako třeba EasyPHP, XAMPP, WampServer, PHP Triad.
Je problém že nevím jak se s těmito praogrami pracuje
naromax
Profil *
naromax:
Můžete si nainstalovat webový server u sebe v počítači
A ani nevím jak se weboví server u sebe na PC naistalovat ,a co by to odnášelo...
Radek9
Profil
naromax:
1) Stáhněte a nainstalujte například WampServer.
2) Poté si PHP soubory vkládajte do C:\wamp\www.
3) Spouštějte je přes http://localhost/.
naromax
Profil *
fajn tak já to zkusín
naromax
Profil *
tak už mi to funguje, moc ti děkuju (Radek9)

díky moc
fopen
Profil *
windows localhost sa niekedy sprava trochu inak ako linuxovi alebo unixovi server
mne as na experimentovanie a skusanie skriptov osvedcil php5
panther
Profil
fopen:
mne as na experimentovanie a skusanie skriptov osvedcil php5
což je ovšem k ničemu, potřebuješ-li otestovat scripty z disku, nejsi-li připojen k internetu. Od toho vlastně localhost je, abys mohl vyvíjet aplikace i mimo připojení internetu. Navíc, každou změnu uploadovat na server, nevím no.
fopen
Profil *
panther
vyvijat webove aplikacie mimo pripojenia na internet mi pride tak trochu zvlastne, ale da sa aj tak...
naromax urcite pripojenie na internet ma lebo ako inak by mohol zalozit topik v tejto diskusii a nehovoriac o tom ze php.net je esecialny web pri takjto cinnosti
panther
Profil
fopen:
naromax urcite pripojenie na internet ma lebo ako inak by mohol zalozit topik v tejto diskusii a nehovoriac o tom ze php.net je esecialny web pri takjto cinnosti
neříkám, že nemá. Já taky mám internet a přesto kolikrát pracuji na locale, když jsem offline (i online) - zejména při dlouhých cestách, ale i jinak, když nechci nic uploadovat na server.

Nebo si představ situaci: máš PHP aplikaci, která běží na klientově webu. Ty jí chceš upravit, tak si web stáhneš na local a opravíš. Následně uploaduješ zpět. Ty ys musel mít ještě mezikrok, kde bys celou aplikaci nahrával na php5.cz, pak zpět. Je to zbytečné.
imploder
Profil
fopen:
vyvijat webove aplikacie mimo pripojenia na internet mi pride tak trochu zvlastne, ale da sa aj tak...
I s trvalým připojením je pohodlnější a rychlejší zkoušet skripty na localu - nezdržuje mě připojování se a zbytečné tahání souborů přes internet, všechno běží maximálně rychle, mám kontrolu nad konfigurací serveru. Naopak celkem nedává smysl mít PHP jenom kdesi na cizím serveru když ho můžu mít jednoduše a zadarmo doma.
petr 6
Profil
fopen:
vyvijat webove aplikacie mimo pripojenia na internet mi pride tak trochu zvlastne

Ocividne zadne webove aplikace nevyvijite, viz imploder, panther
AM_
Profil
petr 6:
Ocividne zadne webove aplikace nevyvijite, viz imploder, panther
jeho názor o vývoji offline je sice opravdu zvláštní, ale tohle je zase zbytečný flame, který naprosto nic hodnotného neříká a zbytečně přesouvá téma zpět na úvodní pozice. Navíc ani nemusíš mít pravdu, spousta PHP vývojářů neměla v začátcích ponětí o možnosti instalovat server na svůj PC, i já jsem v začátcích spravoval jednoduchý redakční systém rovnou online.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0