Autor Zpráva
cheli
Profil
Zdravím, zajímalo by mě, jestli jde nějak dát zpět pomocí odkazu po odeslání formuláře, aby se neztratila vyplněná data.
Odešlu formulář, ale nebyl např. vyplněn kompletně, tak dám zpět a vložená data se neztratila, mohu je jen doupravit a poslat znova.
Zkoušel jsem to pomocí http_referer, ale data se ztratila. Díky
mattyZEM
Profil
Opera se mi zdá toto podporuje, co takto to uložit do SESSION?

Joker:
Jojo, kromě hesel
Joker
Profil
mattyZEM:
Opera se mi zdá toto podporuje
Ano, Opera při kliknutí na tlačítko Zpět do formuláře vyplní data která tam byla (kromě hesel myslím).
cheli
Profil
do session mi to přijde zbytečné, když se jedná jen o objednávku. Asi to udělám jinak. Udělám to vše na jedné stránce a původní formulář by tam mohl být pořád.
Nebo bych mohl dát místo odkazu referer druhý formulář, kde by byly informace schované a tlačítkem submit, které by se jmenovalo upravit nebo zpět by se poslaly na ten první formulář. To by taky mohlo jít
Joker
Profil
cheli:
do session mi to přijde zbytečné, když se jedná jen o objednávku
Zajímavé, objednávka "není dost důležitá" pro session? :-)

Nebo bych mohl dát místo odkazu referer druhý formulář, kde by byly informace schované a tlačítkem submit, které by se jmenovalo upravit nebo zpět by se poslaly na ten první formulář.
Z jakého důvodu Vám připadá jednodušší si ty údaje předávat přes několik stránek v neviditelných polích formuláře, než v session?
cheli
Profil
Joker:
no zatim jsem session používal jen při přihlašování, ale pokud mi to doporučujete jako nejlepší způsob, tak to určitě udělam tak. Přece jenom se stále učim;) Díky
mattyZEM
Profil
cheli:
jako nejlepší způsob, tak to určitě udělam tak
Kdysi jsem toto vůbec neřešil, jediné co jsem u formu ukazoval bylo hlášky (hrozné $_GET['alert1']), od doby co mě napadlo používat SESSION tak jsem nikdy nic takového neřešil a ani jinak nedělal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0