Autor Zpráva
Charlie
Profil
Ahoj, mám teď zrovna nějaký čas, tak bych chtěl napsat nějaký odbornější článek na svůj blog. Jenže nevím přesně co. Nejlépe ovládám PHP, CSS pro mě taky není novinkou, takže by to mělo být z tohoto oboru. Nechce se mi psát o profláklých tématech jako je třeba guestbook nebo počítadlo.

Nejžhavější kandidát je třída na ovládání databáze, HTML třída, nebo extra HTML třída na formuláře. Nebo bych mohl vymyslet nějaký šablonovací systém (ten bych pak mohl implementovat to svého CMS pro blog).

Poradíte někdo, o čem napsat? Nejlépe něco, co jste na webu ještě neviděli, nebo alespoň ne v češtině. Díky.
ronnie
Profil
Panebože máš toliko témat o čem psát, vytvoř naspř. vlastního klienta PHP, nějaký plugin k k red. systému, fotogalerii, nebo to všechno propoj, podivej se do manuálu php a vyber si nějaké funkce, které nejsou zdokumentovány v češtině a znich něco sestav, napadá mě tolik věci...:) Ale něco hodnotného, co někomu k něčemu bude. Guestbook je sice profláklý, ale u nás nic moc není, pouze aplikace typu bluebord. Guestbook je určitě jedna z nejpoužívanějších aplikací v PHP;)
Charlie
Profil
ronnie, momentálně pracuji na cms pro blog, potom budu dělat pluginy pro tento cms. Teď ale trochu potřebuju rozjet ten blog. Ale dík.
ronnie
Profil
BTW kdybch byl tebou, vybral bych si něco pro splupráci s SQLite databází, rozhraní jako phpMyAdmin už pro SQLite existuje, ale myslím, že bys na něco přijít mohl a v budoucnu bude SQLite určitě populární a není ji třeba instalovat, takže velká výhoda.
Charlie
Profil
ronnie, to jo, ale phpMyAdmin je rozsáhlá aplikace a obávám se, že dílo jako tohle bych nebyl s to aktualizovat. Stačí mi můj CMS, asi ho dělám moc složitý. Zatím je ještě složitější než Nucleus CMS :-)
Charlie
Profil
Už to mám! Jdu psát o tom, jak udělat kalendář.
Timy
Profil
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=206 tady už o tom vyšel článek, jestli nevadí:-)
Charlie
Profil
Timy, ....... :-) To mě teda štve. Tak jdu na něco jiného.
flying gentleman
Profil
otazkou zustava, koho chces svym blogem zaujmout ze?
pokud lidi-odborniky, tak pis o php a css od zacatku, pokud ale chces, at to ctou i lidi-smrtelnici, tak bych zacal spis necim obycejnym, co je pobavi nebo tak, ty na ne vybafnes s php a oni utecou:D
jinak me osobne by treba potesilo, kdybys napsal o tom, jak rozchodit mod rewrite a htaccess na lokale:)
ronnie
Profil
flying gentleman: o tom myslím psal už Hulán na blogu:)
Yuhů
Profil
Charlie, udělej modul na off-line generování obsahu z hotového on-line webu. Třeba jak uložit tuhle diskusi do statických html stránek, které zůstanou odkazově provázané.
23k_tired
Profil *
tridy, prace s formulari a usnadneni atd.... to bych bral ja ....

tridy chapu okrajove a na praci s formurari jsem si napsal par fci, ale zajimal oby me i neco jineho. Nic max. sloziteho..
Charlie
Profil
Yuhů, to je výborný nápad! Tohle určitě udělám. Bude to ale složitější, vrhnu se na to hned jak dodělám svůj blog (Tak do dvou měsíců). Díky

flying gentleman díky za nápad, ale o tom jsem už taky četl, navíc to není úplně moje parketa.
Charlie
Profil
Už jsem se rozhodl, vyhrála HTML třída.
luka
Profil *
Charlie

triedy su fajn, chyba mi nejaky clanok, ale fakt dobry a napisany polopate o triedach, daj vediet ked nieco dobre z teba vyjde,
icq -291764943
Charlie
Profil
luka, až něco vyjde, tak se o tom zmíním tady na diskusi.
Honza Hučín
Profil
Poznámka moderátora: jako prevence spamu bylo toto téma uzamčeno. Poslední relevantní příspěvek byl zaslán před více než půl rokem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0