Autor Zpráva
zacatecnik12345
Profil *
Zdravím Vás,

používám Ubuntu a nainstaloval jsem si apache2 a PHP5. Nedaří se mi ovšem zapnout chybové hlášky typu:
Parse error: parse error, unexpected T_PRINT in 
C:wwwwww6ob.php on line 5


Kde se prosím Vás toto nastavuje? v php.ini? Zda ano, kde konkrétně. Zatím stále googlím, ale nedaří se.


Děkuji
martindeveloper
Profil
V php.ini:
error_reporting = E_ALL


V PHP scriptu:
ini_set('display_errors',1);
error_reporting(E_ALL);
zacatecnik12345
Profil *
je nutne toto davat i do php skriptu? moc se mi to nelibi abych v kazdem mel toto =o/ v pripade nasazeni na ostry web musim pote radek ini_set(); odsranit. Nejde to vyresit jinak? kdyz jsem mel localhost na Windows Vista, tak jsem do hpp skriptu tento radek vkladat nemusel...
martindeveloper
Profil
Myslel jsem to jako dvě možnosti, pokud to povolíte globálně v php.ini tak v PHP scriptu již nic být nemusí.
zacatecnik12345
Profil *
Aha, chapu. Dekuji.

Bohuzel to nefunguje koukam. Povolil jsem v php.ini a restartoval apache. Chyby bohuzel nikde. Dam si tedy vypsat phpinfo(); a:

Directive: display_errors
Local Value: On
Master Value: Off


Takto to je snad v poradku ne? Nebo tomu vadi "master value = off"? to se mi nezda.
zacatecnik12345
Profil *
aha, pri vlozeni tohoto kusu kodu:
ini_set('display_errors',1);
	error_reporting(E_ALL);

do skriptu se chyby vypisi. Ovsem pri uprave PHP.ini ne...

nestaci snad jen restartoat Apache? (takto: sudo /etc/init.d/apache2 restart)? je potreba neco vic pro nacteni aktualni verze php.ini?
W4C
Profil *
zacatecnik12345:

vytvoř si soubor třeba
phpinfo.php
:

<?php
phpinfo();
?>


spusť ho a zkontroluj si umístění právě používaného souboru php.ini.
(Loaded Configuration File)

Je totiž možný, že upravuješ jeho neaktivní kopii /ne že by se mi tohle jednou už nestalo :) /
zacatecnik12345
Profil *
bohuzel :( zmeny provadim ve spravnem souboru: "/etc/php5/apache2/php.ini "
W4C
Profil *
V phpinfo si zkontroluj důležitou položku:
error_reporting	32767	32767

musí tam být nějaký čísla (tahle jsou např pro strict mod). Pokud je tam "no value", tak je to v php.ini stále vypnutý středníkem na začátku řádku ( ; error_reporting = E_ALL)
Php.ini se po uložení znovu načte až po restartu Apache.
Tak mě ještě napadá ...A nemáš to už třeba bez chyb? :)
zacatecnik12345
Profil *
phpinfo mi pise:
error_reporting	22527	22527

takze nulove hodnoty tam nemam (ani no value). V php.ini taktez error_reporting nemam zakomentovan strednikem.

kdyz si vytvorim napriklad error.php soubor a do nej vlozim:
<?php
        //chyby stredniky na konci.... :) = chyba
	$t = "text";
	echo $t
	echo ahojda
?>


tak v prohlizeci vidim jen bilou stranku (tim padem chyby stale nefunguji. Neumim si to vysvetlit, soubor php.ini upravuju stoprocentne spravny (ne jeho kopii) (zmeny se projevuji pri v ypisu phpinfo.
janbarasek
Profil
já si všechno nastavuju v .htacces
zacatecnik12345
Profil *
aha... a jak konkretne nastavim v .htaccess vypisovani chyb prosim?

Moderátor Majkl578: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Webb
Profil
<IfModule mod_php5.c>
  php_value error_reporting 6143
  php_flag display_errors 1
</IfModule>


ale nemusí ti to fungovat, záleží na serveru.
W4C
Profil *
To je nějaký divný, že to nejede.
Kukni se ještě do logu Apache, jestli to vypisuje chyby tam. (apache\logs\error.log )
Případně si přejmenuj svůj php.ini na php.in_ , nakopíruj do stejného umístění z /php/php.ini-developmen a přejmenuj ho na php.ini.
Ještě bych zkusil nakopírovat php.ini do systémového adresáře(kterej je v systémové cestě PATH) (já mám třeba na XP php.ini v c:\windows)
Máš to na localhostu, ne?
Majkl578
Profil
Načtený PHP soubor lze najít pod položkou Configuration File (php.ini) Path v phpinfo().
Pro vývojové prostředí je vhodné používat error_reporting s hodnotu 32767 (E_ALL | E_STRICT) a display_errors s on.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0