Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Jak mám otevřít a pomocí čeho mám přečíst soubor "copyright.inc" tak, abych z něj mohl získat proměnné ? Je to normální PHP soubor. Zároveň ho potřebuju občas změnit a uložit nové údaje. Zatím mi to nějak blbne.

copyright.inc
<?php
$c1 = '2010';
$c2 = 'JARA';
$copy = $c1.' &copy; '.$c2;
?>

zatím jsem to zkusil takto, ale nevypíše to nic
$file = fopen("copyright.inc", "w");
$content = file_get_contents("copyright.inc");
echo $content;
Alphard
Profil
Nehledáte include?
denCo
Profil
Hej, na to slúži funkcia include()
Ak by ste to chceli spraviť pomocou file_get_contents, museli by ste namiesto
echo $content;

použiť
eval ( $content );

a tým by sa sprístupnili premenné
Mufna
Profil
Potřebuji následující:
1) na konkrétní stránce načíst proměnné $c1 a $c2 do formuláře - to by se dejme tomu dalo udělat i přes to include()
2) ve formuláři je možné obě hodnoty změnit a uložit updatovanou verzi - a tady na to potřebuji nějak ten soubor "otevřít" a po odeslání formuláře případně zapsat nové hodnoty proměnných $c1 a $c2 - v tomto mi je include() na nic.
Fingi
Profil *
No když ho otevřeš tím si moc nepomůžeš, protože samotným otevřením ty proměnné nevytvoříš musíš třeba přes eval() vyvolat ten script.
janbarasek
Profil
<?php
include "copyright.inc";
?>



ÚPRAVA: Netušil jsem, že funkce se samy převedou na odkaz k dokumentaci, příjemně mě to potěšilo :-)
denCo
Profil
1) použi na začiatku include a premenné ako keby boli už na stránke
2) a - jednoducho si tie zmenené premenné ulož do premenných $c1 a $c2, tvojím vyžšie uvedením scriptom získaš premennú $content, ktorá obsahuje text tvojho súboru a potom jednoducho pomocou preg_replace nahraď hodnoty premenných
b - zmenené premenné si ulož do premenných $c1 a $c2, zostav si premennú napr.
$text = '<?php $c1 = ' . $c1 . ';$c2 = ' . $c2 . ';$copy = $c1 . "&copy;" . $c2; ?>';

a túto premennú zapíš do súboru

neskúšal som to, ale malo by to fungovať
Alphard
Profil
Fuj, začínáte vymýšlet pěkně blbosti. Takhle generovat php soubory vážně není pěkné.


Vyberte si nějaké rozumné uložiště, třeba XML, JSON, serialize, databáze, ini soubor, texťák...
Podle vybraného typu pak jednoduše načítejte a ukládejte hodnoty.
Mufna
Profil
Alphard
Podle vybraného typu pak jednoduše načítejte a ukládejte hodnoty.
Pokud by mi stačil texťák, tak by to byla paráda. Bohužel ale nevím, jak bych potom měl ty hodnoty načítat (a ukládat) - když to nebude v nějaké proměnné (u PHP) nebo v dané struktuře (třeba XML).
Alphard
Profil
Mufna:
Netuším, k čemu to chcete, ale jestli jde vážně jen o dvě hodnoty, bude nejjednodušší serialize.
Načtení:
$var = unserialize(file_get_contents('soubor.txt'));
Uložení:
file_put_contents('soubor.txt', serialize($var));

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0