Autor Zpráva
Blanka
Profil *
Mám asi 150 stránok, na ktorých je záhlavie rovnaké - teda fotka s logom. Čo je výhodnejšie - vložiť ho na každú stránku ako <?php require_once(*.php'); ?> alebo vypísať na každú stránku vloženie obrázku? Nemyslím z hľadisla prácnosti, ale kvôli týchlosti načítavania stránky.
thingwath
Profil *
Řekl bych, že na tom v zásadě nesejde. Rozdíl by to už asi trochu byl, pokud by to byl jediný php kód. Pak by se ta druhá možnost nemusela prohánět php parserem a nějaké zrychlení by tam asi bylo.

Navíc většina rozdílů stejně padne s rychlostí síťového spojení. Z hlediska údržby by ovšem bylo o něco lepší použít tu php verzi. I když konkrétní řešení taky neznám, takže si tím nemůžu být jist.
Yuhů
Profil
z hlediska rychlosti je určitě rychlejší nebo stejně rychlé dát obrázek do každé stránky. Těžko ale říct o kolik. Hádal bych, že o málo. Řešil bych to od zátěže několika desítek dotazů za sekundu, dřív ne.
devilkin
Profil
A klasické <?php include './neco.php' ?> by nestacilo? Ja vím, že z hlediska rychlosti je to jedno, ale zajímal by mne ten rozdil.
Diky
Yuhů
Profil
require_once je v zásadě obměna include. Blanka se ptala spíš na to, jestli vkládat stránku do jedné šablony s menu, nebo menu do každé stránky.
Hugo
Profil
Ale ja bych radsi pouzil include(), prip. include_once(). Protoze pokud bude soubor pozadovany pres require z nejakeho duvodu nedostupny, tak dojde k ukonceni skriptu, kdezto pro pouziti include se stranka nacte, ale pouze bez zahlavi.
thingwath
Profil *
Hugo: Což nemusí být vždy žádáné. Já třeba používám require víceméně všude, protože právě ono ukončení je pro mě důležité. Jsem radši, když to spadne hned při nalezení chyby (není soubor), než když se to zhroutí o dvacet řádek dál.
llook
Profil
Právě proto PHP nabízí obě možnosti. Pokud budeš vyžadovat knihovny, použiješ require (nebo require_once), pokud budeš vkládat záhlaví, tak include (nebo include_once).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0