Autor Zpráva
Mikšiš
Profil *
Chtěl bych využit lightwindow pro fomulář, a proto ho kód je takový:

<form method="post" action="email-kontakt.php" onsubmit="return validace(this)"id="sample-form" rel="submitForm" >
                  
				<fieldset>
				<table>
				    <tbody>
				    <tr>
				        <td width="140px"><label for="jmeno">Jméno a příjmení:</label>
				        <input class="input-text-kontakt" name="jmeno" type="text" /></td>
				    </tr>
				  
				    <tr>
				        <td width="140px"><label for="email">E-mail:</label>
				        <input class="input-text-kontakt" name="email" type="text" /></td>
				        </tr>
                
				</tbody></table>
			
                    <label for="dotaz">Dotaz či přání:</label><br />
                    <textarea class="input-text-field" name="dotaz" cols="20" rows="5"></textarea>
                    <a href ="email-kontakt.php" params="lightwindow_form=sample-form" class="lightwindow_action" rel="submitForm"><button>Odeslat<button> </a>
                  </fieldset>
                  </form>


Problém je, že vyplněná data se nenaplní do proměných a script email-kontakt.php nemá, co zpracovat. Jak mohu dostat data z formuláře? Podmínka pro fungování lightwindow je odkaz <a href ="email-kontakt.php" params="lightwindow_form=sample-form" class="lightwindow_action" rel="submitForm"><button>Odeslat<button> </a>.
AM_
Profil
Mikšiš:
<a href ="email-kontakt.php" params="lightwindow_form=sample-form" class="lightwindow_action" rel="submitForm">
nikdy jsem neslyšel ani nemůžu najít nic o tom, že by tag <a> měl parametr "params", natož aby odkazem šel odesílat formulář (ten se odesílá <input type="submit|image">).

Obávám se, že lightwindow nejde takto na odeslání formuláře nabindovat, odeslání formuláře vždy vyvolá refresh stránky. Otevření lightwindow tedy nemůžeš řešit jako odeslání formuláře, ale pomocí javascriptu vytáhnout hodnoty z formulářových polí a lightwindow je nějak předat.
Mikšiš
Profil *
Zkoušel jsem i javasriptovou validaci a nezobrazí se mě ani warningy, pouze pokud vložím iframe. Nevim, jak to ovlivnit.
AM_
Profil
Nejde o validaci,ale o odeslání.Odeslání formuláře = přechod na novou stránku, což ty nechceš. Pokud si umí lightwindow nějak sám natáhnout data z formuláře, bude lepší konzultovat přímo manuál lightwindow nebo fórum na jejich webu; problém je zřejmě v jeho nesprávném použití.
Mikšiš
Profil *
Problém je i s validací - kontrolou formuláře pomocí javascriptu. alerty se mě vůbec nezobrazují.
Mikšiš
Profil *
Vyřešeno iframem bohužel, ale jedná se o kontaktní formulář - odeslání dotazu, tak mě neukamenujte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0