Autor Zpráva
WMPopi
Profil
Ahoj, nevím jak přesně nazvat co mám v úmyslu, tak tedy běžná situace:

Vytvoříte nějaké firmě webovou aplikaci, ta potom běží na jejich firemním serveru. Ta firma vám platí měsíční paušál za vývoj a údržbu systému. Po nějaké době se s vámi firma nekorektně rozloučí a vy byste chtěli zařídit, aby tu aplikaci již nadále nemohli používat.

Jak na to? Napadlo mě, že by si aplikace šahala ven ze sítě na nějakou moji adresu a ta by vracela true - systém by pokračoval. Pokud by odpověď nedostala, vyskočilo by nějaké upozornění a nešlo by dále pracovat. Používat nějaké měnící se kódy podle mě nemá smysl, neboť když někdo ve skriptu najde ten kousek co zamezuje přístup, upraví/smaže ho...

Co si o tom myslíte? Díky za vešekré podněty.
tiso
Profil
WMPopi: a čo im bráni zmazať ten kúsok kódu, ktorý sa pripája na tvoju adresu?
WMPopi
Profil
tiso:
no jistě, ale takhle můžou smazat cokoli... dobře to schovat, tak aby běžnej správce sítě s tím nic neudělal
panther
Profil
WMPopi:
když má někdo přístup ke zdrojákům, vždycky všechno může najít. Jedinou možností, která samozřejmě není ideální, je nenahrávat aplikaci na cizí server a vkládat jí nějakým např. iframem (nejsem si jist, mohlo by to teoreticky fungovat). Jak ale cokoliv umístíš na cizí server, dotyčný může přestat platit a neuděláš nic (kromě pokusu o domluvu a soudního sporu).
WMPopi
Profil
panther:
Jasně, z 90% všechny weby, shopy i aplikace máme na našich serverech - jendodušší zásahy a neutečou s tím.

Bohužel se občas najde nějaká věc, která se musí řešit takto (aplikace spolupracuje s jinými systémy, které běží v intranetu a nelze k zajistit přístup z venčí,..), takže mě zajímalo, jestli neví někdo jak jednodušše to ošetřit.

Myslíš, že ten můj nápad, schovat to pod nějakou nicneříkající funkci do nějakýho balastu by mohlo být alespoň trochu efektivní?
tiso
Profil
WMPopi: nemyslím si. Správne paranoidný zákazník si nechá ten kód preveriť voči takýmto technikám. Ten ktorý nie, sa bude snažiť to dať do poriadku po tom, ako to zablokuješ. A radšej (naštvaný) si to vybaví u niekoho druhého, ako by si mal vyrovnať účty s tebou.
Mike8748
Profil
WMPopi:
co takhle ZendGuard, zakodovat zdrojove soubory a pouzit LicennseManager a aplikaci pravidelne obnovovat licenci?
Aplikace sama o sobe bude chráněná licencí, a bude obsahovat kód kterej každý řekněme měsíc stáhne novou licenci z tvého serveru (samozdřejmě před tím než stávající licence skončí)

otázka je zda jsi ochotný do toho vrazit 600 dolarů ročně za ZG


(nebo ionCube, ten neni tak drahej)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0