Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Zdravím. Píšem jeden mailový formulár typu "odporučit kamarátovi", ktorý pošle mail z jednej email adresy na druhý. Asi by bolo vhodné tam dať nejakú ochranu proti robotom, ale nemám predstavu ako tieto veci fungujú. Najlepšie riešenie by asi bolo nasadiť obrázkovú captcha, ale dosť často vidím ochranu typu "napíš slovo strom". Má vôbec význam použiť takúto textovú ochranu, alebo je v tom nejaký trik. Chcel by som sa vyhnúť použitiu obrázkovej captcha.
Pesulap
Profil
Také jsem se s tím setkal a rozhodl jsem se udělat jednoduchou otázku.

Zeptal jsem se : Jaké zvíře máme ve znaku ?

Pokud to vyplní špatně, tak jim napíšu, "Je mi líto, ale myslím že ve znaku máme "Medvěda".".

Samozřejmě jsem si udělal celé pole správných variant, jako medvidek, medvidka , medu atd....

Měl jsem velký problém se spamery a po tomhle je klid. A lidé to vždy zadají dobře:-)

Snad ti to pomůže
hal_sk
Profil
Pesulap:
Je to len jedna otázka, alebo máš viac otázok a náhodne sa generujú. Lebo podla mňa podstata takýchto antispamov je v náhodnom "losovaní" otázok (resp. obrázkov). Ak sa mýlim, uľahčilo by mi to prácu.
Keeehi
Profil
hal_sk:
Proti náhodným robotům stačí jedna otázka. Pokud se však někdo cíleně zaměří na tvůj web, neochrání tě ani tisíc otázek náhodně se střídajících.
Darker
Profil
Nevěřím v existenci náhodných robotů...
Keeehi
Profil
Darker:
Bylo to myšleno jako robot, který jen prolézá stránky zkouší je něčím vyplnit. Které nejsou vytvořeny přímo pro jednu konkrétní stránku.
tomek
Profil *
já jsem to vyřešil, že si tam dám tři inputy (name=url, message, mail) a pomocí css je skryju (visible:hiden). No a po odeslání formuláře si zjistím zda byl aspoň jeden vyplněn a když ano, tak je to spam... každý bot vyplňuje snad skoro všechny pole a má velice rád url a message ;) .. Snad ti to pomůže, mne to pomohlo zatím na 100%
Webotikon
Profil
tomek:
Pokiaľ má užívateľ vypnuté CSS, tak sa mu zobrazia aj skryté inputy a nebude môcť odoslať formulár, lebo nebude vedieť, že nemá isté políčka vyplňovať. Bohate postačí jedna dobre položená otázka, na ktorú nie je pre človeka ťažké domyslieť si správnu odpoveď, no robot sa cez ňu nedostane.
Joker
Profil
Webotikon:
Pokiaľ má užívateľ vypnuté CSS, tak sa mu zobrazia aj skryté inputy a nebude môcť odoslať formulár
Proto ještě lepší řešení je skrytý checkbox pojmenovaný třeba „Zahodit příspěvek“, který zahodí příspěvek.
Když někdo zobrazí stránku bez CSS a zaškrtne ho, udělá to přesně to, co říká popisek :-)
Roboti se typicky snaží vyplňovat všechna políčka, takže vyplní i tohle a příspěvek se zahodí.
Keeehi
Profil
Webotikon:
Kde je problém k tomu dopsat "nevyplňovat"?
vynalezce
Profil
Joker:
No…… Nevím, nevím, jestli robota zastaví 1 checkbox. Spíš bych doporučil to, co navrhl tomek v [#7].
DJ Miky
Profil
Taky používám skryté pole (display:none;) s name="web" a popiskem "Nevyplňovat", případně ještě nějakým upřesněním, a ještě se přes to žádný robot nedostal... Má to výhodu v tom, že uživatele to na rozdíl od captchy a podobných věcí neotravuje vůbec. Těch s vypnutými styly není zase tolik a když už, tak normální uživatel to pochopí.
hal_sk
Profil
A ako to napadnutie robotom vlastne väčšinou prebieha. On sa snaží ten formulár (ak sa mu to podarí) odosielať x krát, alebo len raz.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0