Autor Zpráva
zdenek
Profil
ahoj, jak se prosím dá zkontrolovat e-mail? předem děkuji.
margin
Profil *
zdenek:
jkontrola tvaru e-mailu
To chceš kontrolovat, je e-mail kulatý nebo hranatý?

jak se prosím dá zkontrolovat e-mail?
Některé mailové servery zlontrolují e-mail, jestli neobsahuje viry, takže antivirem.
Taps
Profil
margin, zdenek:
viz regulární výrazy
http://php.vrana.cz/kontrola-e-mailove-adresy.php
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=1&topic=114785
zdenek
Profil
margin:
To chceš kontrolovat, je e-mail kulatý nebo hranatý?
myslím jestli je zadaný e-mail platný.
margin
Profil *
Záleží na tom, co tou platností myslíš, zda formální správnost adresy, což zjistíš třebas regulárem, viz výše, nebo skutečnou platnost adresy, což zjistíš tak, že třeba bude v mailu unikátní (aktivační) odkaz na tvůj web, na který příjemce klepne.

Taps:
Já to věděl, ale co s takhle blbě napsaným dotazem.
denCo
Profil
margin:
nebo skutečnou platnost adresy, což zjistíš tak, že třeba bude v mailu unikátní (aktivační) odkaz na tvůj web, na který příjemce klepne.
alebo použiť funkciu checkdnsrr()
margin
Profil *
denCo:
V tom, co jsi napsal, je "drobný" rozdíl, tobě by prošla adresa tak-si-neco-vymyslim@seznam.cz.
denCo
Profil
margin:
No hej, na tom som nepomyslel. Najlepšie je asi potom použiť regulár, unikátny kód a aj checkdnsrr. Pre niekoho možno stačia prvé dve, ale ja medzi nich nepatrím.
zdenek
Profil
denCo:
alebo použiť funkciu checkdnsrr()

a jak se používá?
denCo
Profil
zdenek:
Tam je odkaz na php.net. A ak ani to nepomôže, tak nejak takto:
if(checkdnsrr("domena_na_kontrolu.haha","A")){
     return true;
}else{
     return false;
}
zdenek
Profil
denCo


takže třeba

if(checkdnsrr("$email","A")){
     return true;
}else{
     return false;
}


a jak s tím dál pracovat?
denCo
Profil
Veď normálne ako s každou funkciou, ktorej dáva boolean hodnotu ( teda true/false ), napr. takto:
if(checkdnsrr($email,"A")){
     //dalsie kódy atď.
}else{
     echo "Haha, vtipna doména, ale ja nie som blbý!";
}
zdenek
Profil
denCo:

ten tvůj kód nefunguje.
Davex
Profil
zdenek:
ten tvůj kód nefunguje.
A udělá bác?

Na jaké verzi PHP a OS?
zdenek
Profil
verze PHP: 5.3.3-0.dotdeb.1 (vypsáno z phpinfo(); )

OS: Windows XP
margin
Profil *
Já si myslím, že kontrolu udělat buď jednoduchou, nebo kontrolním e-mailem. Cokoliv mezi je ztráta času, jak člověčího, tak procesorového, protože když si budu chtít adresu vymyslet, tak mi stačí zkombinovat běžné jméno (bez diakritiky), zavináč a jakákoliv doména, ideálně freemailová (seznam.cz, gmail.com, ...).
Davex
Profil
zdenek:
Od PHP 5.3.0 funguje funkce checkdnsrr() i na Windows (i když tato verze PHP běží na Linuxu), takže problém bude pravděpodobně v nevhodném způsobu použití.
zdenek
Profil
margin:
nebo kontrolním e-mailem

a ten se dělá jak?
Keeehi
Profil
zdenek:
[#5]

Znáte mailinator.com? Pokud ne, tak si zjistěte co to je a jak by to někdo mohl použít při registraci.
zdenek
Profil
Keeehi

a jak mi to pomůže??
imploder
Profil
Keeehi:
Znáte mailinator.com? Pokud ne, tak si zjistěte co to je a jak by to někdo mohl použít při registraci.
Schránky na mailinatoru jsou opravdové a funkční, v čem je problém? Donutit člověka číst si jakoukoliv mailovou schránku se nedá. Potvrzování e-mailem má u slušného (ne spamerského) webu IMHO dva důvody:
- hloupí roboti neumí používat mail, takže se vyžadováním potvrzení přes mail zabrání spamu
- člověk může udělat v adrese neúmyslně chybu; takhle se ověří, že je adresa správná a schránka funguje
Keeehi
Profil
zdenek:
Chtěl jsi vědět, jak se dělá kontrolní email. Takto: margin: „skutečnou platnost adresy, což zjistíš tak, že třeba bude v mailu unikátní (aktivační) odkaz na tvůj web, na který příjemce klepne

Pokud potřebuješ detailnější popis, stačilo říci.
1) Uložíš uživatele do databáze, do sloupce aktivni vložíš nulu
2) Vygeneruješ náhodný kód
3) Uložíš si ho do databáze, společně s id uživatele
4) Odešleš uživateli na zadaný adresu email, ve kterém bude (mimo jiné) odkaz http://example.com/aktavace.php?id=id_uzivatele&kod=ten_nahodny_kod
5) Ve scriptu aktivace.php ověříš, zda se $_GET["id"] a $_GET["kod"] shodují s údaji v databázi, pokud ano, změníš u uživatele hodnotu v sloupci aktivni na jedničku.
zdenek
Profil
Keeehi:

díky za vypsání, ale já potřebuji něco trochu jiného. Potřebuji ověřit, jestli mi uživatel nezadá sdfsdfs, ale že mi zadá pravý e-mail. Ale aktivační klíče se mi také budou hodit.
Keeehi
Profil
Co použít filter_var($email, FILTER_VALIDATE_EMAIL);

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0