Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Ahoj,

měl bych jeden dotaz. Chtěl jsem otestovat tzv "seo friendly url" a koukám do souboru .htaccess u cms wordpress.. mají tam následující:
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]


když zadám adresu mujweb.cz/sekce/nejaka-dalsi-sekce/jeste-sekce/posledni-sekce/clanek.html
tak se mi stále načte soubor index.php... Jak jsem ovšem v tomto souboru rozpoznat následující (sekce/nejaka-dalsi-sekce/jeste-sekce/posledni-sekce/clanek.html) string?? Neměl byste někdo odkaz na nějaký článek? Zatím se mi nic nedaří najít, stále nacházím články o tom, jak přesměrovat danou url na nějakou jinou, ale takto obecné řešení najít nemohu.

Děkuji za rady, asi spíše uvítám články, než diskuzi, věřím totiž, že o tom bylo napsané již mnohé, jen špatně hledám, tak ať zbytečně nepíšeme to co už někde je.

Tom
ShiraNai7
Profil
Zkus toto:

RewriteEngine On
RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} !-f
RewriteCond %{SCRIPT_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php?p=$1 [QSA,L]


A pracovat s $_GET['p']
Joker
Profil
slovakCZ:
Obvykle se to dělá tak, že se adresa předá jako GET parametr, tzn. se nepřesměrovává jen na index.php, ale na index.php?něco=(ta zadaná adresa). Zbytek už je na zpracování v tom index.php
Viz třeba MOD_REWRITE - jak začít?
slovakCZ
Profil
AHoj,

děkuji za radu... mezitím se mi podařilo najít nějaké řešení.:

zadaná url v prohlížeči:
http://spub.tni/blog/test/index.html?test=ok&cajk=nejdeto


index.php: (a v komentáři co mi vrátil)
echo $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']; // D:/xampp/htdocs/spub - cesta k slozce webu
echo '<br>';
echo $_SERVER['REDIRECT_URL']; // /blog/test/index.html - cesta z url k dosavadnimu souboru
echo '<br>';
echo $_SERVER['REQUEST_URI']; ///blog/test/index.html?test=ok&cajk=nejdeto - kompletni url i s parametry
echo '<br>';
echo $_SERVER['QUERY_STRING']; //test=ok&cajk=nejdeto - pouze parametry
echo '<br>';

// Array ( [0] => [1] => blog [2] => test [3] => index.html?test=ok&cajk=nejdeto ) 
// udela pole -> rozdeli na pomyslne sekce a posledni soubor (index.html) i s parametry
$navString = $_SERVER['REQUEST_URI'];
$parts = explode('/', $navString);
print_r($parts);


tyto údaje si už dokáži zpracovat podle potřeby :) snad jsem dotaz nekladl zbytečně a Joker aShiraNai7 neodpovídali taktéž zbytečně.. snad tyto informace pomůžou i někomu jinému.

Takže děkuji za reakci a přeji příjemný zbytek večera.

Tom

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0