« 1 2
Autor Zpráva
lopikol
Profil
Tori: Nahrazení už jde ok, ale ted chci mít těch nahrazení víc. Viz problém s array. Ještě potřebuji přidat {IF promena == pec}......
Tori
Profil
lopikol:
Include je funkčně i syntaxí dost odlišné od podmínek. Tahle funkce by mohla při úpravě zpracovávat ještě i include pojmenovaného bloku z jiné šablony.

Podmínky jsou ale komplikovanější, než vložení jiné šablony. Jak přesně si je představujete?
- Podmínky musí někde končit -> {ENDIF}? Co se má stát, když bude ukončovací značka chybět - použije se celý zbytek šablony, anebo vyhodí chybu?
- Chcete umožnit vnořování podmínek? Jak budou jednotlivé podmínky identifikované?
- Chcete pouze IF, nebo i ELSE, případně ELSEIF?
- Jaké typy proměnných by to mělo umět zpracovávat v podmínce: řetězce/čísla/booleovské hodnoty (nejsnazší), nebo i pole/objekty? A jaké typy hodnot: jen řetězec/číslo, nebo i rozlišit prázdnou/nedefinovanou proměnnou, nebo i zpracovat výrazy?

Možná to zbytečně komplikuji - ještě jsem neměla důvod psát šablonovací systém, když jich okolo existuje habaděj -, ale tohle bych si asi nejdřív ujasnila. :)
lopikol
Profil
Tori: To už mám promyšlené ;) Else netřeba, stčí negace IF (!=) Spíš bych potřeboval pomoc stím array polem. Jako ano mohl bych si udělat další funci, ale proč, když to určitě jde i přes to array. Ano válej se, ale mám to jako práci (škola), takže to musim udělat vše sám.
lopikol
Profil
Neměl by někdo nápad, jak ověřit pravddivost (TRUE) vytučněné čáasti?
if($kure == auto) Řkel bych, že to je podstatný problém. řeším to zase přes callback <- mocná funkce. ;)
lopikol
Profil
Budu moc rád za každou radu k tomu postu #4
amon
Profil
lopikol:
Riešenie je použitie funkcie eval(), ktorá slúži na vyhodnocovanie PHP kódu v string-u.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0