Autor Zpráva
Kwoky
Profil *
Dobrý den,
mám možná pro někoho hloupý dotaz, ale nevím, jaké funkce mám hledat. Tak mi doufám někdo znalejší podá pomocnou ruku.

Potřebuji vložit do formuláře řetězec a ten uložit do databáze. V druhém kroku ten řetězec vytáhnu z DB, zpracuji a uložím zpět do DB na jiné místo. Toto samo o sobě je snadné, ale ne v případě, že se jedná o řetězec plný speciálních znaků (apostrofů, uvozovek, lomítek a podobného harampádí).
Moje otázka zní:
A) Jak OBECNĚ provést výše zmíněný postup s libovolným řetězcem?
B) Pokud to obecně nejde, tak jak zpracovat alespoň řetězec plný uvozovek a apostrofů?


Vřelé díky za každou radu.
Tirus
Profil
Kwoky:
zkus využít
addslashes()
Tori
Profil
Kwoky:
nebo mysql_real_escape_string (je-li to MySQL).
Joker
Profil
Tirus:
Raději než addslashes se doporučuje používat escapovací funkce přímo pro danou databázi (jako třeba mysql_real_escape_string) - databáze může mít speciální znaky které addslashes neodchytí (případně může mít i jiný způsob escapování).
japlavaren
Profil
data by sa mali ukladat do db nesformatovane. tj pouzijes mysql real escape string
na vypis na webe treba vypis osetrit cez htmlspecialchars s parametrom ENT_QUOTES
Tirus
Profil
Joker:
díky... zase jsem o něco chytřejší
Kwoky
Profil *
Velice děkuji všem, co mi poradili. Kombinace od japlavaren vypadá jako to pravé. Zítra důkladně vyzkouším.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0