« 1 2
Autor Zpráva
Kcko
Profil
Jan Tvrdík:
Zkoušel jsem PHPStorm a upřímně nevím co ho tak vychvalují. Krom velmi pěkného napovídání na něm nic zvláštního nevidím. Navíc se občas seká a je pomalý... (spouštění, sken projektu atd), píšu rychle a občas se mi zasekne a zamrzne a rozběhne se až po chvíli (WIN7, 4B RAM, CoreDuo 3)
Co umí navíc oproti jiným IDE (PHPdesigner, PHPEd?)

Kdyby někdo zapracoval na ST2, aby jeho napovídání nebylo tak žalostné jako doposavad tak nemá konkurenci.
nemeja
Profil
Kcko:
Kdyby někdo zapracoval na ST2, aby jeho napovídání nebylo tak žalostné jako doposavad tak nemá konkurenci.
Zkoušel jsi ST3?
Kcko
Profil
nemeja:
Ano, asi před 3 měsíci, některé doplňky nebyly kompatibilní a jelikož je ještě beta, tak jsem to zatím neřešil.
Nicméně nativní našeptávání vylepšené rozhodně nemá a i s pluginem SublimeCodeIntel se nic moc nezlepší (proti PHPStormu je to katastrofa).
Jcas
Profil
Taky přidám kapku do mlýna.
Jak absolutní PC laik jsem náhodou přišel k prvnímu PC s linuxem. Dost jsem si ho oblíbil (o to větší hrůza byla, když jsem se po 5-ti letech poprvé seznámil s windows. Jak si člověk na něco zvykne, tak ....)

Stejně tak, jsem jako laik začínal s html a css. Když jsem pátral na linuxu, tak jsem přišel an bluefish. Musím říct, že je naprosto skvělý. Nevím, co vše bych měl od editoru chtít, protože jsem stále laik, ale super zvýrazňování, php, JS, HTML, css a od novější verze nějaké nové funkce, jako samo doplňování závorek atd. Pro jednoduché plsaní kódu to nemá chybu. Sám nabízí funkce (dokonce i ty, které si sám vytvořím), takže žádné překlepy při volání atd. A co se mi líbí. Možnost nastavit si zkratky a barvy. Co jsem tak koukal po jiných, tak to zvýrazňování nebylo pro oči nic moc.

A další super zpráva, když jsem před časem zjistil, že je i verze pro windows. Tak ho mám i v práci. Jak si člověk na něco zvykne, tak....
Jan Tvrdík
Profil
Koukám, že tu chybí nový editor od GitHubu.

Atom
+ Velmi podobné rozhraní a ovládání jako Sublime Text, ale je zdarma a open-source (MIT licence)
+ Vestavěná integrace s Gitem a GitHubem
+ Velké množství kvalitních pluginů
+ Možnost kompletně změnit vzhled (celé rozhraní je napsané v HTML, lze ho stylovat pomocí CSS)
+ Multiplatformní
− Nezvládá otevřít soubory > 2 MB
− O něco pomalejší, než ST


Doplním také, že nově je PhpStorm zdarma dostupný pro všechny studenty s ISICem (pro nekomerční účely).
Joker
Profil
Není to vyloženě editor na PHP kód, ale někomu by se mohl hodit EditPad Lite.

Z toho co jsem našel je EditPad zatím bez konkurence v práci s velkými soubory (logy, serializované velké XML a podobně).
Část editorů (např. PSPad nebo ST) alespoň umí pracovat jen s aktuálně viditelnými řádky, takže když je velký soubor dělený na rozumně velké řádky, smíříte se s dlouhým načítáním na začátku a neposouváte se přes moc velké úseky, dá se s ním nějak pracovat. Ale i tam máte smůlu, pokud je soubor např. tvořený jedním řádkem velkým 100 MB.
EditPad netuším jak to dělá, ale i s takovými soubory dokáže pracovat celkem plynule, vyhledávat v nich, nahrazovat, apod.
(třeba nahrazení textu o ~20 000 výskytech pomocí regulárního výrazu ve ~100MB souboru trvalo kolem 5 sekund.)
Jinak má docela velké možnosti vyhledávání a nahrazování a chlubí se velkou konfigurovatelností.
Pro osobní použití zdarma.
Str4wberry
Profil
Děkuji za tip.

Trochu jsem to zkoušel a chybí vícenásobný kursor a hledání textu není tak pohodlné jako v Sublime Text, kde se rovnou zvýrazňují výskyty.

Pro velké soubory by se to ale mohlo hodit.
Amunak
Profil
Pro zpracování velkých dat bych doporučil linuxové utilitky jako je sed, awk, cut, sort, count apod. Jsou neuvěřitelně rychlé, ikdyž třeba obtížnější na naučení.

Hádám, že ten editor, který Joker zmiňuje, by mohl používat podobně efektivní metody pro zpracování těch dat.

Povedlo se mi najít článek, kde jsem právě četl o efektivitě zpracování „velkých dat“, stojí to za přečtení.
Jan Tvrdík
Profil
Amunak:
Zmíněné utilitky fungují poměrně bez problému i na Windows, akorát nejsou součástí výchozí instalace.
Jirik1
Profil *
Uplne jsem vynechali muj oblibeny Microsooft Visual Studio Code.
RastyAmateur
Profil
Jirik1:
Nejsem si jistý, jak na tom byl před 4 lety, kdy byl přidán poslední příspěvek.

Každopádně také vřele doporučuji!

+ rychlý
+ lze stáhnout mnoho doplňků(hodně z nich nekvalitní, ty kvalitní se dají různě donastavovat, což také často není jednoduché, ale když si s tím člověk pohraje a vyzkouší, může v tom dělat opravdu kouzla)
+ lze otevřít samostatný soubor i celý projekt (složku)
+ snadno nastavitelný, nastavit jde všechno (velikost textu, písmo, design, velikost mezer, automatické ukládání, náhledy, různé výjimky, spoustu věcí!)
+ rozdílná nastavení pro různé projekty
+ pravidelně vydávané aktualizace
+ integrované terminály
+ (?) Git a debug -> nepoužívám, nevím, jak hodnotit
+ okno lze rozdělit a spravovat tak více souborů najednou
+ Alt+click nastaví další kurzor, jde tak editovat více míst zároveň
- Ze začátku mi trvalo všechno nastavit tak, abych v tom mohl fakt být nějakým způsobem efektivní
Joker
Profil
Jirik1:
To bude tím, že poslední předcházející příspěvek v tom vlákně byl dva měsíce před první verzí VS Code ;-)
Jirik1
Profil *
Já se nehádám, ale po vydání ho bylo třeba sem přidat. Je to v pohodě, udělal jsem to já.
danhill
Profil
Ahoj, chci se zeptat.
Vážně uvažuji o tom, že postupně chci zcela opustit operační systém windows.
Po delším zkoušení všeho možného, se mi v tuto chvíli nevíce zamlouvá Linux Mint, případně Arch.
Ale mám jeden problém a to právě s PHP editorem.
Jsem dlouholetým uživatelem Notepad++, což samozřejmě není úplně IDE, ale je to mocný nástroj v tom, že někdo moc šikovný prostě napsal plugin NppFTP, který je prostě v určitých situacích nenahraditelným pomocníkem.
Prostě zapnu Notepad++, vyberu relaci - server kam se chci připojit přes FTP a rovnou vidím adresářovou strukturu a okamžitě jsem schopen editovat soubory přímo na serveru.
Chápu, že tohle není zcela běžný způsob a taky není jediný, který používám, ovšem já tento nástroj prostě potřebuji.
Ne všechny projekty lze, nebo je potřeba překládat přes GIT atp.

No a k otázce. Prostě nemohu najít jediný editor pro Linux, který by tuhle primitivní,ale vynikající funkci v sobě měl.
Vyzkoušel jsem jich mnoho - téměř většinu ze stránky třeba www.guru99.com/notepad-plus-plus-alternative.html ... tohle přímé FTP sice některé jako náznakem mají,ale vůbec se to nedá srovnat s tím pluginem, co je v Notepad++.

Nejvíce se mi líbí Notepadqq, který je v podstatě to samé jako Notepad++,ale prostě jsem nějaké extension FTP nenašel...

Nevíte prosím o něčem takovém?
Moc děkuji.
Keeehi
Profil
Na tohle by bylo lepší asi samostatné vlákno, nicméně k dotazu. Chápu, že komplexní CI/CD není na spoustu projektů potřeba a někde to "jen" FTP opravdu stačí. Přesto dělat nějaké zásahy v kódu na přímo v souborech na produkční verzi webu mi přijde dost nešťastné u téměř jakéhokoli projektu.
Já "jednoduché" editory už nějakou dobu nepoužívám a používám "složitější" IDE. Bohužel také mé projekty jdou cestou GITu, takže reálné zkušenosti s napojením těchto programů na FTP nemám, nicméně ve volbách jsem to viděl, takže se dá předpokládat že to umí. Pokud by ti tedy nevadil přechod na něco pokročilejšího, tak bych zkusil tuto variantu.
Pokud chceš zůstat u editorů, případně máš nějaký konkrétní, který se ti líbí ale tuto funkcionalitu neumí, pak bych to řešil na úrovni linuxu. I když to není úplně ideální, dá se FTP připojit do systému jako normální složka. Pak by jakýkoli program měl být schopen pracovat se soubory v ní, protože pro něj se to tváří jak obyčejná složka se soubory. Klíčová fráze pro hledání bude mount ftp direcory in <doplň distribuci linuxu>

Bohužel NppFTP neznám a je možné že funguje nějak jinak, než si myslím. Takže je možné, že řeším nějaký jiný problém než řešíš ty. Pokud to tak je, tak prosím o přiblížení toho, jakou funkcionalitu NppFTP přináší a co přesně ti tedy chybí.
danhill
Profil
Jo, studiem problematiky jsem došel ke stejnému názoru. Díky.
Elegantní řešení je si v Linuxu prostě vytvořit něco jako třeba pripoj.sh a prostě si namountovat FTP jako složku, kde se zobrazí vzdálený obsah a pak už je zcela jedno, čím to člověk edituje.
A po dlouhém hledání jsem dokonce našel docela pěkný IDE editor, jak pro win, tak pro linux a navíc má integrovaného FTP klienta.
Jmenuje se KOMODO a rozhodně stojí za povšimnutí.
V první chvíli to na mne působilo dojmem amatérského projektu, ale po bližším přezkoumání jsem v Komodu našel rychlý, docela sympatický a kultivovaný editor s množstvím funkcí a rozhodně hodlám tomuto programu dát šanci...

Jinak ještě k té přímé editaci souborů přes FTP.
Já samozřejmě chápu, že to není správně. Jenže pokud nemáš projekt na vlastním serveru a využíváš hosting, nebo jen pomáháš třetí straně, tak je to někdy prostě problém, protože ne všechny hostingy nějaký GIT vůbec podporují, pokud tedy vůbec podporují něco jiného než FTP a pak je taková práce úplně na prd. Mocné nástroje jako NetBeans atp jsou v tomhle nekompromisní.Když už, tak to stáhne celý obsah a navíc nesynchronizuje automaticky zpětně atd. V momentě, kdy používáš tři kompy jako já (práce, doma, ntb) Jsi bez přímého FTP klienta v editoru dost nahraný a z vteřinových úkonů se rázem stávají procesy minutové...

Ale ta věc s mountováním v Linuxu je vážně mocná :)

PS: to NppFTP v Notepad++ funguje tak, že máš v postranní liště prostě FTP připojení a vidíš celou adresářovou strukturu. Můžeš tedy okamžitě otevírat jakýkoli vzdálený soubor. Zeditovat a uložit přímo na serveru. Jediné na co se musí dávat pozor je, že nesmí v jednu chvíli takto editovat stejný soubor dva lidé.Což je samozřejmě velká nevýhoda tohoto postupu.Ale na řešení nouzových situací není asi nic lepšího ...
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0