Autor Zpráva
Dendy
Profil *
Ahoj, potřebuji poradit s jednou věcí, mám tento kod na jedné stránce.

<h2>Nazdar světe</h2>

<?php

$_OBSAH = '<div>Ahoj</div>';
$_OBSAH .= '<div>Nazdar</div>';
$_OBSAH .= '<div>Čau</div>';

echo $_OBSAH;

?>


Všechno OK

ale co když to potřebuji napsat takto, ty divy mimo php ale musí být v té proměnné $_OBSAH

<h2>Nazdar světe</h2>

<?php
$_OBSAH = '
?>

<div>Ahoj</div>
<div>Nazdar</div>
<div>Čau</div>

<?php
'; 

echo $_OBSAH;

?>


Poradí někdo hodně zkušený?

Jedná se mi o dlouhé formuláře a je to nepřehledné když je to všechno v php kódu přímo.

Díky moc za pomoc
Alphard
Profil
Teoreticky zachycením výstupu. Nestačil by třeba heredoc? PHP ne neukončí, ale nemusíte řešit escapování.
Nejlepší řešení jsou samozřejmě šablony.
František Hliva
Profil
na to sa používajú multiline stringy tzv heredoc syntax, ale lepšie je vložiť celý kód do separátneho súboru a ten načítať do stringu pomocou http://php.net/manual/en/function.file-get-contents.php
Dendy
Profil *
A nejde to jak jsem to popsal do té proměnné?


Alphard:
Nejlepší řešení jsou samozřejmě šablony.
šablony?

František Hliva:
ale lepšie je vložiť celý kód do separátneho súboru a ten načítať do stringu
Tak to vůbec nechápu jak to je mysleno.. :(
Alphard
Profil
Dendy:
šablony?
Statická část stránky, zpravidla html, se uloží separátně, a nazve se šablonou. Aplikace poté do šablony dosadí data a vypíše ji. Rada od Františeka Hlivy je tak napůl cesty k šablonám (tak jak se obyvkle chápu).
Dendy
Profil *
Alphard:
Statická část stránky, zpravidla html, se uloží separátně, a nazve se šablonou. Aplikace poté do šablony dosadí data a vypíše ji. Rada od Františeka Hlivy je tak napůl cesty k šablonám (tak jak se obyvkle chápu).
No dyť ano, ale myslel jsem, že php má práci zjednodušit a ne, že má programátor nasekat 1 000 nesmyslných souborů na nesmyslné části které pak bude ještě nesmyslnější funkcí file-get-contents dosazovat.. to se mi určitě nelíbí.. zcela jistě to musí jít nějak jednoduše, na tom je přece php postaveno.. díky
Alphard
Profil
Nikdo nemluví o 1000 souborech. Šablony práci ulehčuji, PHP v čisté podobně nemí moc dobře přizpůsobené pro to, kvůli čemu vlastně vzniklo... Např. escapování, na které lidé často zapoínají, mohou šablony zcela automatizovat.

Podívejte se ukázky kódů v Nette šablonách (nevnucuji Nette, jen pro představu). Jen ukazuji možnosti, je to samořejmě na vás.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0