Autor Zpráva
darebak
Profil *
Dobrý den, chci se zeptat jestli jde nějak udělat dva move_uploaded_file hned za sebou? Když to vypíšu za sebou, tak ten druhý se nevykoná. Je nějaká možnost aby se provedl i druhý upload?

Děkuju
Ernie
Profil
Fce move_uploaded_file totiž soubor přesune do cílového umístění.
Jestli chcete soubor zkopírovat ještě někam jinam, lze použít fci copy(zdrojová adresa, cílová adresa);
darebak
Profil *
Ten druhý je zmenšený a pořebuju ho dostat na stejne misto jen pod jiným nazvem. To všechno mám jen se mu nelíbí, že má 2x za sebou move_uploaded_file. Chtěl jsem ho oblbnout cyklem, ale nějak mi to nevyšlo.

for($s = 1;$s<=2;$s++){
if($s == '1'){
	move_uploaded_file($_FILES['image']['tmp_name'], $upload_path.$thump_image_name);
} else {
  move_uploaded_file($_FILES['image']['tmp_name'], $upload_path.$large_image_name);
}
}
panther
Profil
darebak:
samozřejmě, podívej se, co je v proměnné $_FILES['image']['tmp_name'] po prvním průchodu cyklem (nebo po přesunutí bez cyklu).

thumb se píše s „b“, ne s „p“ na konci.
Ernie
Profil
<?php
move_uploaded_file($_FILES['image']['tmp_name'], $upload_path.$large_image_name);
copy($upload_path.$large_image_name, $upload_path.$thump_image_name);
?>

(to p jsem tam nechal úmyslně)
Stano
Profil
ak move_upload_file subor presuva tak po prvom presunutí tam už pôvodný file nieje a nieje čo presunúť druhý krát (tolko dedukcia z [#2] Ernie)
darebak
Profil *
Je to totožné, ale jak to tedy udělat aby to bylo správně? Když to udělám třeba takhle: $_FILES['image']['tmp_name'].$s tak to vidí jako chybu.
Ernie
Profil
Znovu odkazuji na svůj příspěvek č. [#5]
darebak
Profil *
Ernie:
Super :-) už to funguje :-) Děkuju Vám všem moc. Já by jsem to lámal cyklama a bůh ví čím ještě a stejně by jsem to asi nedokázal vyřešit.
xmark
Profil
darebak:
Ten druhý je zmenšený

Nebylo by pohodlnější nahrávat jen jeden obrázek a náhled si nechat vyrobit phpkem? Trochu se rozhlídni, najdeš na to spousty návodů.
Ben
Profil *
Kompletní a funkční zdroják jsem dal sem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0