Autor Zpráva
libris
Profil
Ahoj, neví někdo jak vyřešit odesílání hromadných emailů přes phpmailer, tak aby se odesílalo třeba 500 emailů co půl hodiny? Máme asi 13 tis registrovaných zákazníků a nechceme zatěžovat hostingový server. Díky.
Keeehi
Profil
Hledej CRON.
libris
Profil
Díky za typ. Takže asi musím vyřešit jinou otázku, jak to protáhnout přes ten Cron. Nějaký php script který by řešil výběr určitého počtu emailů a po určitém čase vybere další množství emailů, atd....
Keeehi
Profil
Bude to vypadat nějak takto:
$limit = file_get_contents("email.txt");
file_put_contents("email.txt",$limit+500);
$result = mysql_query("SELECT email FROM tabulka ORDER BY datum_registrace LIMIT $limit, ".($limit+500))
while(list($email) = mysql_fetch_row($result)){
  mail($email, .....);
}
Do souboru email.txt napište před začátkem 0.
libris
Profil
super, děkuji, takže do souboru email.txt napíšu jen 0 a pak jen nastavím u Cronu časový limit jaký potřebuji...
Keeehi
Profil
libris:
Budete muset určitě upravit ten MYSQL dotaz a doplnit tu část ve while.
libris
Profil
jj, ale to už je maličkost :-)
Keeehi
Profil
Jenom ještě upozornění. I když už se provede odeslání na všechny adresy, script se bude pořád po půlhodinách spouštět. Sice nic odesílat nebude, ale spouštět se bude (a číslo v souboru email.txt bude pořád růst).
libris
Profil
Když o tom tak přemýšlím, tak mě napadá že si klient nebude toho Crona spouštět sám když bude chtít odeslat emaily registrovaným zákazníkům. Určitě musí existovat i jíná možnost než přes Cron.
libris
Profil
Tak mám nové info, že vlastně cron můžu spouštět pomocí php scriptu, kde uvedu parametry pro spuštění crona a ten mi pak spustí script s odesíláním emailů.
libris
Profil
Takže Cron padá, protože se k němu vzdáleně nedá přistupovat. U druhého zase používají Timer, ke kterému se také nedá vzdáleně přistuovat. Musí se to dát řešit i jinak (php třída a pod.). Nemáte někdo již něco takového vytvořené co by po dávkách odesílalo hromadné emaily?
xmark
Profil
libris
To by bylo skoro do sekce Práce a zakázky. Já už jsem se do toho pouštěl několikrát, ale když to chce člověk udělat pořádně, tak to není málo práce.
libris
Profil
xmark:
Hromadné odesílání už funguje, jde o to aby se to dělo po těch intervalech bez Cronu. Pokud by si to bych schopný naprogramovat, pošli mi pls na sebe kontakt a mohli bychom se domluvit. Díky.
xmark
Profil
libris:
xmark@centrum.cz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0