Autor Zpráva
Kwoky
Profil *
Mám začátečnický dotaz. Potřebuji nějak dostat data z databáze a do databáze. V PHP k tomuto slouží mysql_query. Když pak "rozebírám" data získaná touto funkcí, musím složitě zadávat názvy sloupců a proměnných. Příklad:

$sloupec1=$row["sloupec1"];
$sloupec2=$row["sloupec2"];
$sloupec3=$row["sloupec3"];


Nedá se to udělat nějak jednodušeji? Když je proměnných pět, je to v pohodě, ale když jich je třeba 40, přestává to být sranda.
Děkuji za odpověď.
pexxxik
Profil
Ahoj,
k tomu slouží cylky (for, while).
Ještě uvádím jednoduchý příklad pro výpis z databáze.
DJ Miky
Profil
Pokud ti jde o převod z $row['neco'] na $neco, můžeš použít extract() (ovšem dávej pozor na přepsání existujících proměnných - viz druhý a třetí parametr), ale spíš se nabízí otázka, proč to nemůžeš nechat v $row['neco'] a pracovat přímo s tím.
Tori
Profil
Kwoky:
Jaký důvod má to kopírování z pole do samostatných proměnných? Můžete přece používat všude $row['sloupec1']. V případě přejmenování sloupce v databázi jen upravíte dotaz "SELECT `novySloupec` AS 'sloupec1' ...." a v PHP kódu nic měnit nemusíte.
Jinak šlo by použít extract (ačkoli stále nejsem přesvědčená, že to je potřeba), ale v tom případě bych aspoň nastavila flag EXTR_PREFIX_ALL, aby se nemusely řešit konflikty s existujícími proměnnými.

edit: neskoro..
Mike8748
Profil
Kwoky:
také lze použít konstrukce
list($promena1,$promena2,...)=mysql_fetch_array(...);
Kwoky
Profil *
Děkuji za tipy.

Řekněme, že mám sloupce jmeno, prijmeni, rodnecislo a chci jejich obsah dostat do proměnných $jmeno, $prijmeni, $rodnecislo. Tedy abych nemusel ručně přepisovat název sloupce do proměnné. Jde to? Umí to ten list či extract?
Tori
Profil
Kwoky:
Umí to ten list či extract?
A nebylo by rychlejší si to zkusit? ;)
Btw co vám teda vadí na tom zápisu $row['jmeno']? (nechci rýpat, prostě mě to zajímá)
Kwoky
Profil *
Momentálně to vyzkoušet nemůžu, ale až z toho budu večer vzteky bez sebe, rád bych věděl, co použít :)
Ne že by mi to přímo vadilo, jen hledám lepší (elegantnější) řešení. Mít za každým selectem 40 "stejných" řádků mi moc elegantní nepřijde.
DJ Miky
Profil
Šlo o to, proč to potřebuješ přiřadit do zvláštních proměnných, tedy proč v následujícím kódu nemůžeš/nechceš použít přímo $row['sloupec'], aby ses tomu přiřazování vyhnul.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0