Autor Zpráva
PecanCZ
Profil
Zdravím, chystám soutěž, ve které se každý uživatel může zúčastnit jen jednou. Session a cookies jdou v tomto případě stranou, IP není stoprocentní. Napadá mě tedy, jestli s sebou návštěvník nese nějaký unikátní kód, který se z jeho strany nedá nijak změnit a PHP je schopné ho vytáhnout.

Díky
jenikkozak
Profil
PecanCZ:
Napadá mě tedy, jestli s sebou návštěvník nese nějaký unikátní kód, který se z jeho strany nedá nijak změnit a PHP je schopné ho vytáhnout.
Ne. Žádné stoprocentní rozeznání unikátního návštěvníka neexistuje.
blaaablaaa
Profil
PecanCZ:
Me prijde jako nejpouzitelnejsi kontrola:
1 .zda neexistuje cookie, ze hlasoval
2. zda uz v db nikdo s prislusnou ip a user agentem nehlasoval

Neni to 100%, ale lepsi zpusob me nenapada.
PecanCZ
Profil
blaaablaaa:
jasně, nad cookie jsem přemýšlel, ale šikovný člověk si ho smaže, ta 2. věc by šla, ale ip si můžeš taky změnit...ale pokud nic takového neexistuje tak nevadí, nějak si s tím poradím
Str4wberry
Profil
Jak uvedl můj předřečník jenikkozak, 100% a přijatelné řešení nenajdeš. I kdyby něco neslo neměnný unikátní kód, jak to ošetří případ, kdy se zúčastní uživatel z jiného PC. V podstatě můžeš jen najít řešení, jak omezit pravděpodobnost, že si někdo dá práci s podvodnými účastmi v soutěži. Pokud bys například požadoval registraci/přihlášení pomocí Facebook účtu, tak lze očekávat, že na registraci několika mnoha profilů pro účast v soutěži se člověk vykašle. Nicméně doporučuji hlavně k hlasu uložit všechny informace, které můžeš z prohlížeče dostat. V podstatě každý prohlížeč je jejich kombinací unikátní. Jen prostým porovnáním dostupných systémových fontů můžeš celkem úspěšně rozpoznat více hlasů z jednoho systému.
lukasik
Profil
Identifikace browseru i bez cookies
margin
Profil *
Str4wberry:
Jen prostým porovnáním dostupných systémových fontů můžeš celkem úspěšně rozpoznat více hlasů z jednoho systému.
Což může být dílo soutěživé rodiny.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0