Autor Zpráva
sifik
Profil
Dobrý den,

script, který zařizuje přihlašování uživatelů mám uložený v adresáři root/admin, takže uživatel, který se přihlásí má přístup (inicializovaný session) do této složky a podadresářů.... Jenže na hlavní stránce (tedy např na root/index.php) bych potřeboval ověřovat, zda je uživatel přihlášený.... Session bude vždy ale prázdné protože je uložené pro adresář root/admin.

Zkusil jsem tedy do session přidat php_value session.cookie_path "/", což řešilo můj problém (uživatel, který se přihlásil, byl přihlášený i pro root adresář.) Nicméně, jakmile bych se chtěl zase odhlásit, session se odstranilo pouze pro adresář kde byl umístěn logout script. Neboli odhlásil jsem na admin/logout.php ale na stránce root/index.php jsem byl stále přihlášený.

Prosím o radu, jak odstranit session pro celou doménu nebo, jak jinak tento problém řešit? Předem děkuji za radu.
Leo
Profil
Pokud jste už nastavil cookie se stejným názvem pro podadresář a taky pro root, např.

setcookie("testicek","spodni",time()+3600*24);
setcookie("testicek","horni",time()+3600*24,"/");

tak prohlížeč na server posílá obě a pak v tom máte zmatek. Musíte smazat obě (před php skript a setcookie nebo v prohlížeči) a vyjít z vyčištěného stavu pro další testování. Leo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0