Autor Zpráva
Mates
Profil *
Zdravím, pro zkoušení stránek doma používám php_home. K testování teď ale potřebuji ještě mod_rewrite? Prosím nevíte o nějakém návodu, jak ho rozchodit?
llook
Profil
http://www.jary.borec.cz/prog/easyphp.php (je to první odkaz, pokud na Jyxu hledám mod_rewrite easyphp).
Mates
Profil *
Zkusím, to dík. Snad to bude fungovat i v php home.
Mates
Profil *
Moc dobře to nechápu, jak mám ve woknech udělat soubor .htacces? Nejde to.
Hugo
Profil
Je to obycejny textovy soubor. Vytvor ho v textovem editoru, ktery pouzivas.
llook
Profil
Na jakpsatweb.cz jsem našel tuhle informaci: Na Windowsech není vytvoření souboru s tečkou na začátku žádná sranda, užijte si to.
Když se o to pokouším v Notepadu, tak mi to tam vždycky nacpe příponu .txt, i když ukládám jako "všechny soubory". Mělo by to jít na příkazové řádce, ta podobná "usnadnění" neposkytuje.
Takže zadej "copy con .htaccess", napiš nějaký text, stiskni Ctrl-Z a odentruj. Tím vznikne soubor .htaccess a ten už by mělo jít v čemkoil upravovat (třeba v notepadu).
Leo
Profil
"Na jakpsatweb.cz jsem našel tuhle informaci: Na Windowsech není vytvoření souboru s tečkou na začátku žádná sranda, užijte si to.
Když se o to pokouším v Notepadu, tak mi to tam vždycky nacpe příponu .txt, i když ukládám jako "všechny soubory". Mělo by to jít na příkazové řádce, ta podobná "usnadnění" neposkytuje.
Takže zadej "copy con .htaccess", napiš nějaký text, stiskni Ctrl-Z a odentruj. Tím vznikne soubor .htaccess a ten už by mělo jít v čemkoil upravovat (třeba v notepadu)."

A neni jednodussi pouzit treba PSPad misto poznamkoveho bloku? Leo
Jáá
Profil
TotalCommander: SHIFT+F4, zadej ".htaccess" (bez uvozovek) a vytvori se ten soubor a hned ho editujes v notepadu (pri defaultnim nastaveni). I pres to, ze nema jmeno, tak TC zobrazuje jmeno:".htaccess" a extenze:""(prazdna).
Anonymní
Profil *
Ten soubor má jméno. Na linuxu se tečkou na začátku označují skryté soubory a adresáře...
DJ Miky
Profil
No když už tu někdo oživil tak staré téma, tak se přidám:

llook, Leo:
Soubor .htaccess jde vytvořit i v pouhém notepadu, není třeba používat příkazový řádek, PSPad, ani nic jiného. Při ukládání prostě napište jméno souboru ".htaccess" (musíte včetně uvozovek), zvolte typ všechny soubory a je to...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0