« 1 2 »
Autor Zpráva
p.e.
Profil *
Jde pomocí php vytvářet nový www adresy? Je to asi blbá otazka,ale docela mě to zajímá.
Leo
Profil
Jak vytvaret novy www adresy? Co si pod tim predstavujete? Leo
Petra
Profil
Co přesně myslíš tím vytvářením nových adres?
Kajman
Profil *
Leda, že by jste přes php pošťuchoval DNS záznamy, takže spíš ne.
p.e.
Profil *
A nějakym jinym jazykem to taky nejde? (i kdyby to šlo tak mě se to moc netýká já se umim jenom kukat na php :-)
Leo
Profil
No ale co chcete udelat? Leo
p.e.
Profil *
Webhosting.Prostě něco jako wz,ic,anoweb... (Ale mě to jenom zajímá protože vim že na to nemám zkušenosti,vědomosti... :-(
Leo
Profil
Nejde.
p.e.
Profil *
Škoda.Na druhou stranu to ale nějak jít musí nebo ne?
Leo
Profil
Jiste. Kafe jde taky uvarit, ale ne pomoci PHP.
p.e.
Profil *
to mi došlo. já jen jestli někdo neví kterym kávovarem to jde. :-)
arcadosi
Profil
ja nechapem, co sa neda vytvorit webhosting ? preco by nie ? ved oni to tiez robili v PHP ci ne ?
to by bolo premna hrozne zistenie
p.e.
Profil *
A ty víš jak??
Leo
Profil
Webhosting se opravdu netvori v PHP, ale muzete na nem vetsinou PHP provozovat. Zridit vlastni webhosting neni zadna sranda, a ja bych se treba do toho nepoustel. Jina - a jednodussi - vec je mit na svem stolnim pc nainstalovany webserver, treba Apache, a testovat si tam PHP skripty, nebo si nechat zaregistrovat svou domenu, treba www.jenmojedomena.cz a objednat si k tomu webhosting. Leo
p.e.
Profil *
Hmm zajímavý...a jek si necháš zaregistrovat tu doménu?
WertriK
Profil *
u nejakeho registratora...

http://domeny.cz/
Jáá
Profil
Myslím, že na webhostingu www.pipni.cz, když se zaregistruješ (k tomu musíš mít zaregistrovanou doménu 2. řádu, řekněme třeba "abcdef.cz"), tak pak se pro každý podadresář vašeho rootu vytvoří doména 3. řádu. Třeba pomocí ftp vytvořim v mém kořenovém adresáři složku "neco" a ta pak bude přístupné buď na adrese www.abcdef.cz/neco nebo neco.abcdef.cz. No a php snad tvořit adresáře umí...
Leo
Profil
"u nejakeho registratora... "

Vetsinou primo u firmy, kde objednavam i webhosting. Leo
arcadosi
Profil
aale ja som to inak myslel :)), ze kupis pc, instlnes mysql, apache a pod. veci potom si zaregistrujes domenu u niekoho a potom predavas poddomeny vytvorene na tvojom pc, ktore ty registrujes tiez tam, kde mas svoju, alebo to tk nefunguje ?
Leo
Profil
"ze kupis pc, instlnes mysql, apache a pod. veci potom si zaregistrujes domenu u niekoho a potom predavas poddomeny vytvorene na tvojom pc, ktore ty registrujes tiez tam, kde mas svoju, alebo to tk nefunguje ?"

Tak do toho bych se nepoustel, neni to tak jednoduchy, Leo
llook
Profil
Teoreticky to tak přibližně funguje. Ale prakticky to obnáší navíc mimojiné:
- získat patřičnou právní subjektivitu (nejjednodušeji živnosťák)
- zajistit dostatečnou konektivitu (na EDGE webhosting nepostavíš ;) )
- zajistit dostatečný výkon
- zajistit bezpečnost uvnitř i zvenku
- mít připravené záložní železo
- poskytovat podporu uživatelům
- vést účetnictví

A především značné znalosti. Když se něco pokazí, musíš vědět co a jak to co nejrychleji napravit.
krteczek
Profil
souhlasím s Leonem (Leo, když tak promiňte, nějak se mi to nedaří skloňovat), je to velice náročné na znalosti ohledně zabezpečení, sítování, je třeba mít opravdu DOBROU linku na net (s wifi na tohle zapomeťe, ideální je optika na nějakou páteřní sít s garantovaným pingem)
Ještě se to dá řešit tak, že to vaše PC hodíte nějaké firmě do serverovny, oni vám tam hodí nějaký linux, zpravidla BSD-> coš ale už zase není linux...:-), ale klidně i jinou distribuci,záleží na tom co mají v oblibě admini té firmy, a budou se vám o ten server za úplatu starat.
Ale já bych do toho nešel, je to téměř beznadějný projekt. TRH JE NASYCEN.
krteczek
Meldo
Profil
krteczek
Ale já bych do toho nešel, je to téměř beznadějný projekt. TRH JE NASYCEN.

to je sice pravda ale........ je to to iste ako keby si povedali zacinajuci webdesignery ze oni web robit nebudu lebo aj tak nebudu mat zakazky. to je blbost. ak budes dobry tak aj pri nasytenom trhu sa da uspiet. (zacinajuci webdesigneri sice niesu dobry ale raz mozno budu)

Mam otazocku:

Leo niekde hore pisal ze webhosting nejde robit cez php. Pytam sa teda ako? Nemyslim teraz to, ze musim mat strasnerychlu linku, vedomosti o bezpečnosti, výkonné pc a pod., ale skôr to ako ma povedzme wz.cz: admin rozhranie, automaticke vytvaranie domen 3 radu, cez admina vytvaranie mysql a tieto veci, ktore ma k dispozicii uzivatel, ktory sa zaregistruje.
myslim ze presne na toto bola polozena zakladna otazka. da sa to cez php.
llook
Profil
To jo, administrační rozhranní serveru lze napsat v PHP. Ale to je asi tak nejjednodušší věc na celém zprovoznění hostingu.
thingwath
Profil
Účetnictví do toho hned tahat nemusíte, hodně hodně těžko hned vyděláte tolik, abyste měli povinnost ho vést...
Hugo
Profil
Meldo

Pokud ti staci domeny tretiho radu, tak to asi zbastlis pomoci php, ale budou problemy s nastavenim ftp serveru, prav atd.

Ovsem pokud chces provozovat webhosting, tak to chce opravdu vetsi znalosti nez jen php.
Meldo
Profil
Hugo
:-> zatial to v pláne nemám len sa o to zaujímam ze mozno raz....
mila
Profil
Tohle téma mě také zajímá, ale spíše teoreticky.

Řekněme, že mám komp někde pevně připojen. Nechci poskytovat nikomu hosting, jen bych tam chtěl mít svoje www, občas si nahrát něco na ftp a třeba moci přistupovat k mysql, který mi tam běží.

Neboli, mám Apache, abych na něm testoval php. Co bych musel udělat pro to, abych se třeba ze školy připojil ke svému počítači a měl pocit, že mám doma server? :)

Ještě mě napadá - mohl bych si prohlížet svoje stránky, kdybych je nikde nezaregistroval, jen bych znal IP svého kompu?

A poslední otázka, obráceně: Tak nějak jsem nakonfiguroval Apache, PHP, MySQL, aby to fungovalo, nic víc nepotřebuju. Nemůže se k tomu někdo připojit (na bezpečnost jsem dvakrát nedal, mám to přeci jen doma) z venku?

Dík.
llook
Profil
Jo, to může. Pokud ti to teda neblokuje firewall.
Jsou na netu i služby jako cjb.net nebo no-ip.com, které ti přidělí doménu třetího řádu a tu pak směrují na tvoji momentální IP adresu.
Meldo
Profil
mila
Ještě mě napadá - mohl bych si prohlížet svoje stránky, kdybych je nikde nezaregistroval, jen bych znal IP svého kompu?

jasne. ide to.

A poslední otázka, obráceně: Tak nějak jsem nakonfiguroval Apache, PHP, MySQL, aby to fungovalo, nic víc nepotřebuju. Nemůže se k tomu někdo připojit (na bezpečnost jsem dvakrát nedal, mám to přeci jen doma) z venku?

podla toho, co mysliš pod pripojiť. ak je to prezeranie obsahu localhostu tak hej.stačí poznať tvoju Ip. Samozrejme potom závisí od toho, či si za firewallom, proxy, ci mas verejnu alebo neverejnu IP atd.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0