Autor Zpráva
Krakatoa
Profil
Jak vytvořit php mail server pro příjem pošty?

Stačí mi jen poštu příjmout z jiného mail serveru. Pokud by byl skript i na odesílání pošty na jiný mail server, tak to už by bylo něco navíc.

Stačí mě nějak nasměrovat, není třeba někde popsaný protokol komunikace mezi dvěma mail servery?
ShiraNai7
Profil
http://cz.php.net/imap
YOYO
Profil
Myslím, že ta druhá část je jednodušší, odesílání e-mailů mám řešené přes sendmail + stunnel (pro vytvoření šifrovaného spojení) + svůj gmail účet
Krakatoa
Profil
ShiraNai7:
Mně nejde o přístup na již vytvořený mail účet u cizího mail serveru, mně jde o vytvoření vlastního mail serveru pomocí php skriptu, který by byl schopen přijímat poštu.
Nebo pomocí IMAPu jde vytvořit to co chci?

YOYO:
To tvé info sice nesouvisí s tím co chci, ale díky za info, to, cos napsal, též vyzkouším.

Jinak dotaz stále platí.
ShiraNai7
Profil
PHP bych nepovažoval za vhodnou "platformu" na provoz něčeho jako je mail server.
Davex
Profil
Krakatoa:
není třeba někde popsaný protokol komunikace mezi dvěma mail servery?
Je, aktuální by měl být RFC 5321 - Simple Mail Transfer Protocol, ale musí se prostudovat i související dokumenty a implementace všech vlastností, které standard vyžaduje, nemusí být jednoduchá.

Také se přikláním ke schránce na plnohodnotném poštovním serveru s výběrem přes IMAP.
Darker
Profil
Trápil mě už stejný nápad. Pokud mám tedy pouze PHP server, jediné řešení by bylo tahat maily z nějaké schránky na nějakém skutečném mail serveru?
Davex
Profil
Darker:
Nemusí to být jediné řešení. Pokud máš přístup ke konfiguraci serveru, tak si na něm takový „skutečný mailserver“ můžeš nainstalovat. Pokud nemůžeš, tak musíš použít jiný.
Darker
Profil
Nene, myslel jsem třeba freehosting. Tedy opravdu jen řešení přes PHP.
Krakatoa
Profil
Server mám free vserver u pipni, nastavit tam můžu co chci v php, i samostatný mail server tam můžu dát ale to nechci.
Nemá někdo funkční nějaký testovací mail server a neukázal by mi komunikaci ve wiresharku když server odesílá nebo přijímá mail s jiným mail serverem? Nějak tu nemůžu mail na localhostu rozchodit (tedy samostatný ano, ale ne aby dva komunikovali mezi sebou a to ani s externim, třeba se seznamem nebo gmailem, asi to mám špatně nastaveno).

Davex:
Díky za info, asi to bude pomocí toho SMTP, nejspíš v dlouhých zimních nocích vyzkouším.
Davex
Profil
Darker:
Na komerčním i freehostingu půjde pouze varianta s výběrem nějaké poštovní schránky přes IMAP. Server na TCP portu 25 tam stejně nespustíš, protože aby mohl program naslouchat na portu menším než 1024, tak musí běžet pod privilegovaným uživatelem root, což ti nikdo nedá.

Krakatoa:
Nemá někdo funkční nějaký testovací mail server a neukázal by mi komunikaci ve wiresharku když server odesílá nebo přijímá mail s jiným mail serverem?
Zkus si to telnetem na jakýkoliv SMTP server - viz http://www.fi.muni.cz/~kas/p090/referaty/2004-podzim/st/smtp.html#cast3.
Krakatoa
Profil
Davex:
Díky za rady. Tak jsem to už konečně pochopil, jak to funguje. Jestli se nepletu, mezi mail smtp servery se používá to samé jako mezi email klientem a smtp serverem. Poslat mail jsem zkoušel s telnetem ve virtuálce na smtp server, který mám taky ve virtuálce a funguje to skvěle.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0