Autor Zpráva
DarkMeni
Profil
Jaký je lepší způsob a nebo co si o tom myslíte?
<?php
  $promenna = "Ahoj";
  //1)
  echo $promenna.", jak je?";
  //
  echo "\n<br>\n";
  //2)
  echo "$promenna, jak je?";
?>

Asi se na to dát odpovědět je že to stejný a je na mě co zvolim, ale jestli to stejný neni, tak co je podle vás rychlejší a přehlednější?
Když je proměnná pole tak to musim dát do "Neco... {$promenna["pole"]}..." závorek a Notepad++ mi to už tak pěkně neobarví jako kdyby sem tam dal "...".$promenna["pole"]."..." ale přehlednost po dopsání kódu už tak důležitá nebude, rozdíl v rychlosti sem taky žádný nepoznal tak je tam nějaký rozdíl?
Ještě mě taky zajímá jestli tam nepůjde podobným způsobem jako 2) nacpat i konstanta, aby sem to nemusel spojovat.
Someone
Profil
Myslím si. že je lepší používat 2), ale to může být jen můj úsudek.
_es
Profil
DarkMeni:
co je podle vás rychlejší
V PHP dávať textové reťazce do apostrofov, nie do úvodzoviek.

Notepad++ mi to už tak pěkně neobarví
To asi návštevníka webstránok nebude zaujímať.
Majkl578
Profil
Je to naprosto irelevantní, rozdíl je tak zanedbatelný, že ho vůbec nepoznáš. Rychlejší jsou apostrofy a spojení pomocí tečky.
U echo je navíc rychejší (a paměťově méně náročné) řetězce nespojovat, ale posílat na výstup oddělené čárkou.

<?php

  $promenna = 'Ahoj'; 
  //1) 
  echo $promenna, ', jak je?'; 

DarkMeni:
a Notepad++ mi to už tak pěkně neobarví
Tvoje chyba, že používáš nekvalitní editor. Pořiď si IDE (např. Netbeans, viz více).
DarkMeni
Profil
Aha, o apostrofách jsem trochu tušil že existujou ale až doteď jsem si myslel že jsou naopak pomalejší a hůř se mi píšou, takže mám všechno obalené úvozovkama, ale jestli je rozdíl zanedbatelný (stránka se snad do extrémních situací, kde by ten rozdíl byl vidět, nedostane) tak aspoň že tak. Díky.
DarkMeni
Profil
A
echo $promenna, ', jak je?';

je stejný jako
echo $promenna;
echo ', jak je?';

?
Je lepší to oddělovat čárkami nebo mít pod sebou 10-20 krát echo?
Majkl578
Profil
[#6] DarkMeni:
Je to stejné a je to jedno, ale mít 20x pod sebou echo rozhodně nebude moc přehledné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0