Autor Zpráva
Darker
Profil
Ahoj,
chtěl bych napodobit komunikaci určitého programu se serverem pomocí PHP socketových funkcí. Tedy:
Jaký software mi zjistí odeslaná data?
Jak zjistím zda se jedná o UDP nebo TCP protokol? (UDP mi na webhostingu nepojede).
Jak to je s obousměrnou komunikací? Ze socketových funkcí jsem zvyklý na dotaz -> odpověď.
Davex
Profil
Darker:
Jaký software mi zjistí odeslaná data?
Všechny pakety/framy můžeš zachytávat programem Wireshark.

Jak zjistím zda se jedná o UDP nebo TCP protokol?
Podíváš se do detailu odchycených paketů na použitý protokol.
Darker
Profil
Wireshark jsem si stáhl a vyfiltroval komunkaci pro IP serveru (kterou znám). V klidném stavu mi to hlásí tohle:
88.86.120.211 192.168.0.210 FTP 83 Response: 200 NOOP command successful
Pokud je to ale odpověď, jak může vypadat otázka?
Aha, tak jsem jen omylem koukal na NOOP pspadu :D
Měl jsem hledat 188.167.84.81.
Nicméně problém je stejný, vidím jen to co server vrátil a ne to co jsem poslal...
Mike8748
Profil
Darker:
tak nefiltruj IP ale PORT 21 (jelikoz ti evidentne jde o FTP)

edit: případně uprav filtr tak ab zahrnoval jak tvoji IP tak IP serveru, pak uvidíš i to co se posíla od tebe
Darker
Profil
O ftp mi nejde. Je to TCP připojení.
Problém je v tom, že WS mi zobrazuje jen příchozí pakety. V tomhle ohledu jsem nakonec uspěl s MS nettwork monitorem, který zobalrazuje obojí.
Bohužel, oba sniffery neukazují data tak, abych se podíval a viděl co poslat a co očekávat v odpověď. Která část je ten požadavek a která ne to fakt nevím
Davex
Profil
Darker:
Problém je v tom, že WS mi zobrazuje jen příchozí pakety.
To je nějaké divné. Máš-li všechno správně nainstalované, tak by měl bez filtru ukazovat všechno co síťové rozhraní odesílá a přijímá.

Je pravda, že k hlubší analýze komunikace musíš znát základní principy fungování protokolu TCP jako jsou čísla portů v hlavičce, 3-way handshake, sekvenční čísla, způsob potvrzování paketů, uzavření spojení atd.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0