Autor Zpráva
David P
Profil *
Dobrý den,
mám soubor "config.php" a zde mám definovanou proměnou jazyk. ( "$jazyk = "CZ"; )
poté mám soubor "index.php" do něho pomocí require vkládám soubor "config.php" ("require 'Include/config.php';")
a v indexu poté s pracuji s proměnou jazyk ("if($jazyk=="CZ"){..}")

Toto jsem importoval do Netbeans jako projekt, ale netbeans mi v indexu hlásí, že proměná jazyk je nedefinovaná - nebere ten require z nějakého důvodu.

Říkal jsem si, že to bude chyba Netbeansu, ale PhpStrom mi dělá to samé, takže chyba asi bude někde u mě.
Nevíte čím by to mohlo být ?
Operační Systém je Mac OS X Lion.
Děkuji za každou pomoc.
Spectator
Profil
proč:

>>>"<<<$jazyk = "CZ";

a proč:

>>>"<<<if($jazyk=="CZ"){..}>>>"<<<

Je to jen zvýraznění pro nás nebo je to v kódu?
David P
Profil *
Je to jen pro zvýraznění zde, nechtěl jsem to dávat jako kód přišlo mi to zbytečné, možná chyba?

PHP kód je bez problému a funguje. Jen IDE se nechytne :-(
David P
Profil *
Nikdo neví ? :-(
Alphard
Profil
A když to spustíte, tak ji PHP vidí?
David P
Profil *
Ano, projekt funguje naprosto normálně :-(.
pokud v configu přehazuju proměnou tak podle toho funguje podmínka v indexu. vše bez problému kromě IDE :-(
koudi
Profil
Obávám se, že takhle to nepůjde. Pokud vím, tak IDE skenují především třídy a globální funkce ve všech souborech, ale nevyhodnocují volání funkcí (jako třeba právě include).
David P
Profil *
To je přece nesmysl ? Aspoň názvy proměnných by to napovídat mělo, ne ? Nebo od toho opravdu čekám něco co to neumí ? K čemu to pak je ?


Tak proměnné to napovídá, tak asi je chyba jen v tom že čekám něco co to neumí :-(
joe
Profil
David P:
Píšeš, že nenapovídá, pak že napovídá, mně to tedy globální proměnné nenapovídá.

Pokud si ale v souboru config.php definuješ třídu, například
class Test {
  public myParam = "value";
}

tak ti ji to v souboru index.php napoví.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0