Autor Zpráva
Keeehi
Profil
Ahoj,
chtěl bych znát Váš názor jaký byste zvolili formát dat při komunikaci dvou scriptů na dvou různých servrech.
Napadá mě několik způsobů a nevím, jaký si vybrat ani mě nenapadá kritérium, podle kterého se rozhodovat.

json_encode() a json_decode()
serialize() a unserialize()
xml formát
csv formát

Veškerá iniciativa vychází z jednoho scriptu. Ten se buď ptá na nějaká data (druhý script mu má předat data z DB, rozsah: několik sloupců a pár řádků), a nebo mu oznamuje nějaký svůj stav (už jsem dokončil úlohu 256 tak si to zaznamenej do databáze) a chce se dozvědět, zda se mu to povedlo či nastal nějaký problém.

První případ, že se ptá na data je poměrně častý (interval cca. 5sekund) a odpověď je však většinou prázdná, neboli žádná nová data k předání. Druhý případ, informace o stavu, je spíše občasná (cca. 5x za den).


Takže co byste zvolili Vy?
Alphard
Profil
Už delší dobu používám všude primárně JSON. Jediný problém, na který jsem narazil byl při předávání textu v jiném kódování, ale fixnutí do utf-8 to vyřešilo.
Obecně je to docela implementační detail (jaká funkce výsledné pole nebo datový objekt ve finále transformuje), není problém dát do url volitelný parametr v jakém formátu mají být data vrácena.

Své důvody bych shrnul asi takhle:
• json může přijímat i javascript
• nepřenáší se zbytečný bordel jako v případě xml
• nativní podpora v php
• je to známý formát
• nejsem omezen na tabulková data

Čitelnou verzi nepotřebuji, pokud je třeba testovat, zajistí to jiná metoda určená v url.
Keeehi
Profil
Už několik let používám výhradně utf-8 abych v tom pak neměl bordel a neměl půlku takovou a půlku makovou. Takže s kódováním nebudu mít problémy.

Jinak děkuji za názor. Také tíhnu k JSONu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0