Autor Zpráva
regy
Profil
Ahoj,
na WEDOSu mi vždy běhal můj rs pomaleji, než jinde. jeden z webů mi začal běhat až moc pomalu a tak jsem začal microtimem odlaďovat a zjistil jsem, že vše se provede téměř okamžitě, ale zpracování stojí třeba i 30 sec na příkazu session_start(). Podpora se se mnou nějak přestala bavit :-(. Stejnou věc to navíc způsobuje jak v administraci, tak přímo na webu.
Nevíte, čím by to mohlo být a musí tento příkaz být bezprostředně na začátku kódu? Nebo je chyba jinde a pomalé session start je jen důsledek? A proč se to děje jen na Wedosu? Technicky by měli být na špici, ne?

Díky
PPs
Profil *
Odhadujem to na zaplnený adresár so session data, mala by to asi vyriesiť podpora servera. Niekedy na hostinoch je cez ftp prístup k adresáru kde sa ukladajú session data, tak ho premaž, alebo si na to napíš script a spúšťaj cez cron.
regy
Profil
PPs:
7 souborů to asi nepřeplní, tím to nebude :-(.
Alphard
Profil
Chtěl jsem navrhnout změnit adresář pro ukládání sessions, PPs příčinu odhadl rychleji. Je-li změna path povolana, můžete to snadno vyzkoušet.
Aha, i tak bych zkusil ukládat jinam :-/
Davex
Profil
regy:
zpracování stojí třeba i 30 sec na příkazu session_start()
Nepřistupuje ke stejné session víc skriptů současně? Jednu session nemůže používat víc skriptů naráz. Pokud ti nějaký skript trvá dlouho (např. generování více obrázků apod.), tak v něm po skončení používání session zavolej session_write_close().

musí tento příkaz být bezprostředně na začátku kódu?
Nemusí. Jen před ním nesmí být žádný jiný výstup, aby se neodeslala HTTP hlavička.
PPs
Profil *
Ako píše Davex, možno bude za tým iný súvis. Napíš si script kde iba zavoláš session a vypíšeš 'Ahoj' a zmieriaš čas.
Ak je spracovanie rýchle, problémom je aplikácia a bude potrebné zistiť v čom to je.
Ak pomalé mal by to riešiť správca servera. Ešte by som spravil ten test aj na inom PC a z inej IP, aby si vylúčil nejaký lokálny problém.
regy
Profil
Davex:
Nejsem si úplně jistý, zda to chápu dobře, ale myslím, že by nemělo (pokud jsem nezapomněl na něco ve vlastním kódu). Víc skriptů by přistupovalo jen v případě, že by se např. pokaždé generovlai nějaké náhledy atp., že ano? Já pouze provádím index.php, do kterého je vše includováno.

Teď mě ale napadlo, že tam používám eval, tak jestli to nemůže způsobovat to. Jenomže v administraci ho zase nepoužívám a také se někdy "zasekává". Já to vyřešil tak, že jsme to session strart z obecného connect souboru vyndal a dal jen do administrace, kde ho potřebuji, protože většina jednoduchých webů, které na rs jedou ho nepotřebují. Ale štve mě to, protože klientům registruju na wedos a oni mi takhle bodají kudly do zad a do kódu. Na jiném hostingu to běží v pořádku, ale mám vyzkoušen jen jeden jiný (rs běží jen na 6 webech).


PPs:
To je právě to, mě přijde, že mi to občas dělá jen z domova, ale nevím. No ostatně můžete rosím zkusit. Proklikejte prosím tyto weby, zda se vám budou zdát hodně pomalé:
www.smaragdovazahrada.cz
www.cyklopocernice.cz
www.magdalenamoudra.cz
www.4kmedia.cz - zde je session start odstraněno a web se dodělává
www.fotorental.cz - web se dodělává a je hostován jinde

Jináč na localhostu také bez problémů.

A ještě jeden postřeh, první načtení je téměř vždy v pohodě.
Davex
Profil
Máš tam nějaký problém s neexistujícími adresami (nebo např. favicon.ico). Na všech webech házejí po 10 až 30 vteřinách chybu 500 a asi tak blokují session.
regy
Profil
Davex:
Aha děkuju! Jiné než ty favicon tam ale nejsou, ne?
Davex
Profil
Po neexistujícím favicon.ico jsem přišel na to, že jakýkoliv ručně zadaný nesmysl v adrese vygeneruje chybu 500. Platnost odkazů z webu jsem nekontroloval.
Regy
Profil *
Davex:
Jj uz jsem na to také narazil. To bude asi příčina. Díky
regy
Profil
Tak jsem to opravil a je to super, vše jede ultra rychle. Moc dík!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0